Co mu jest?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Witam,
Dzisiaj do mojej szczurzej rodzinki doszedł nowy ogonek- Lucek. Jest bardzo malutki, ma około 3 tygodni. Niepokoi mnie trochę jego zachowanie ponieważ wydaje jakieś dziwne odgłosy (nawet jak śpi) i nie wiem czy to kwestia nowego otoczenia czy może choroby? Ponadto jest bardzo ospały, kicha co jakiś czas a jego futerko jest nastroszone...
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mu jest?

Post autor: Hanka&Medyk »

Nastroszone futerko może sygnalizować problem zdrowotny. Zalecana jest pilna wizyta u weterynarza, żeby sprawdzić czy szczurasek jest zdrowy, czy trzeba mu jakoś pomóc. Każdy dzień zwłoki przy chorobach układu oddechowego może pogorszyć stan malucha.
Koniecznie znajdź polecanego weterynarza z Twojej okolicy - tematy znajdziesz w dziale Weterynarze.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Czyli na 100% jest chory? Nie ma możliwości zwykłego przeziębienia?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co mu jest?

Post autor: smeg »

"Zwykłe przeziębienie" to u szczurów zazwyczaj już dość poważny stan. Zwłaszcza, jeśli jednym z objawów jest nastroszone futro. Ale nikt Ci nie zdiagnozuje ani nie wyleczy szczura przez internet, musisz się wybrać do weterynarza, który zna się na gryzoniach (nie do pierwszego-lepszego, bo może czasem bardziej zaszkodzić, niż pomóc).
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co mu jest?

Post autor: Hanka&Medyk »

Niestety, Patko, szczur to nie człowiek, którego można przeleczyć Ibuprofenem i puścić do pracy po tygodniu leżenia w łóżku. Nawet z pierdołami warto iść do weterynarza, bo może się okazać, że masz do czynienia z ostrym zapaleniem górnych dróg oddechowych, a te niestety zawsze rzutują na ogólną sprawność organizmu, szczególnie na serce.
Ważny jest wybór odpowiedniego weterynarza, żeby mała nie dostała za silnego antybiotyku, który może u niej spowodować zahamowanie wzrostu (afair Baytril dla maluchów jest nieodpowiedni) albo żeby nie zrobiły się jej martwice po zastrzykach.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Z dwojga złego lepiej żeby było to przeziębienie niżeli np zapalenie płuc. No nic, w takim razie jutro zabieram ogonki do weterynarza na "przegląd" a miedzy czasie jest coś co mogłabym im podać żeby chociaż trochę lepiej się poczuły?
quatroo
Posty: 66
Rejestracja: ndz cze 12, 2011 11:08 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: quatroo »

Rok temu miałem stadko trzech szczurów w tym moje dwa obecne miały wtedy równo po roku i zabrałem jeszcze do stada szczurka rasy Husky miał około 3 miesięcy.Oddawał dziwne odgłosy przez pierwsze dwie noce i chodził z nastroszonym futerkiem, z początku myślałem że to przez nowe otoczenie ale zabrałem szczurka trzeciego dnia do weta i okazało się że ma poważne zapalenie stawów.Dostał antybiotyk i po powrocie do domu hasał z resztą i bawił się w najlepsze, wieczorem około 23 zobaczyłem że szczurek leżał z rozkraczonymi przednimi łapkami i miał wilgotne oczka.Byłem przy nim całą noc, niestety rano odszedł..Na Twoim miejscu pojechałbym jak najszybciej do weta.
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Byłam dziś u weterynarza ze szczurkami. Pani doktor powiedział, że to małe przeziębienie, dała antybiotyk i kazała dawać vibovit i witaminę C na wzmocnienie :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co mu jest?

Post autor: unipaks »

A jaki antybiotyk przepisała? Malutki szczurek nie wszystko może dostawać, np enrobiofloksacyny nie ::) Na niewielkie przeziębienie zazwyczaj antybiotyku się nie podaje, raczej kuracja wzmacniająca Betaglukanem, Bioaronem ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Pani weterynarz przepisała antybiotyk, ale niestety nie znam nazwy :( coś mi się kojarzy że wspominała o sterydach? Ale mogę się mylić.
patka91
Posty: 13
Rejestracja: pt paź 05, 2012 6:39 pm

Re: Co mu jest?

Post autor: patka91 »

Już prawie od tygodnia podaje szczurkom ten antybiotyk i na niewiele się to zdaje... Pupile nadal kichają i mają nastroszone futerko...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”