gruchanie i osowialosc

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pumpyy
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 20, 2012 11:12 am

gruchanie i osowialosc

Post autor: pumpyy »

Witam pisze do was z zapytaniem o pomoc w podjęciu decyzji co zrobić z moim szczurkiem :( właśnie w tym miesiacu skonczyla 2 latka i jest samiczką. Chodzi o to że wydaje dzwiek przypominający gruchanie. Pani wetka przepisala jej na to enrofloksacyne doustnie dwa razy dziennie ktora podawalam jej przez 7 dni. Nie bylo poprawy. Dzisia zauwazylam ze szczurek czuje sie gorzej (od podania leku minal tydzien)... jakby wolniej sie porusza, odeszla z niej polowa energii, jest ospala i ma mniejszy apetyt... znalazlam na you tubie filmik ze szczurkiem ktory oddycha podobnie. http://www.youtube.com/watch?v=GCTZGXAi ... re=related Mam zamiar pojsc z nia jutro do weta poniewaz dzisiaj pracuje do wieczora. Ale prosze was o opinie i pomoc co jej moze byc, macie wieksze doswiadczenie i wiedze ktorej mi brakuje... z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: akzi »

zapewne jest to zapalenie płuc
skąd jesteś ? zaraz poszukamy dobrego weta od szczurasów
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
pumpyy
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 20, 2012 11:12 am

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: pumpyy »

Czytałam wlasnie ze to cos z serduszkiem tez byc moze. Boje się ze moglam ją zaniedbac... jak zaczely sie problemy to nie poszlam z nia odrazu do lekarza bo pozatym nie bylo widac oznak choroby. Teraz tak potwornie żałuje :( a jestem z dolnegosląska dokladnie jerzmanowa- wioska przy głogowie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: akzi »

serdusio ?
powinnaś dostac jakiś inny antybiotyk na to , wetka twoja słuchała płucka czy sa czyste ? wnro jest dobrym lekiem uniwersalnym na szczurze choroby ale czasem moze byc za słaby.
czy do poznania masz daleko ? może warto wsiąść w pks lub pociąg pojechać do dr Piaseckiego jest bardzo dobry , powinien ci pomóc
tutaj masz temat apropo niego

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... aw#p920005
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
pumpyy
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 20, 2012 11:12 am

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: pumpyy »

wetka miała podejście takie że jest to stary szczurek i trzeba sie pogodzić ze juz lepiej nie bedzie. Nie słuchała ale pochwalila ze i tak sie dobrze trzyma. Chyba troszke na odczepnego wypisala ten lek... A ten dr Piasecki to z wrocławia tak? Jest to jedyny taki lekarz na dolnym slasku? troszke to daleko... i mozliwosci na kontrole będą ograniczone.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: akzi »

kochana przy gruchaniu to pierwsze co sie osłuchuje płuca czy sa szmery czy juz sa zajete :/
szkoda że twoja wetka o tym nie wie, a dwuletni szczurasek wcale nie jest skazany na smierć , może jeszcze pożyc troszkę.
tak dr piasecki z wrocławia.

tutaj masz jeszcze coś :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... sk#p916769
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
pumpyy
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 20, 2012 11:12 am

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: pumpyy »

dziękuje. spróbuje faktycznie najpierw w lubinie. Zobaczymy co poradzi. mam nadzieję że coś pomoże. strasznie szkoda że tak mało dobrych wetów. :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: akzi »

mało niestety, mało kto ma do czynienia z gryzoniami .
spróbuj niech malutką ktoś dokładnie obejrzy osłucha i da trafne leki, a bedzie dobrze, tylko postraj się tam wybrac oby jak najszybciej
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: majulina »

tymczasem moze dawaj małej jakies osłonowe coś i gerberki zeby sie nie meczyla przy jedzeniu. Długotrwałe jedzenie antybiotyku bez leku osłonowego mogło ją wyjałowić.

Trzymam kciuki aby sie poprawiło!!!
Daj znac co i jak
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
grossiu
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 07, 2013 1:40 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: grossiu »

ile pieniążków przy takim przypadku jak wyżej zabrać do dr piaseckiego?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: gruchanie i osowialosc

Post autor: unipaks »

35 zł pierwsza wizyta zbadaniem, jak dojdzie antybiotyk to koszt antybiotyku do kuracji doustnej (czasem kilkanaście zł); jeśli potem zastrzyki w lecznicy, to różnie - kilka zł, ale wtedy nie płaciłam nic poza cena zastrzyków. U weta możesz kupić scanomune na sztuki albo w aptece betaglukan (to trochę kosztuje).
Kilkadziesiąt zł kosztuje rtg, jeśli zachodzi konieczność wykonania
Doktor nie w każdy dzień przyjmuje, w soboty umówione zabiegi
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”