święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: Martasz »

czas świąt ludzie pozbywają się niepotrzebnych "rzeczy" tym sposobem są u mnie na dt dwie male dziewczynki, nie wiem ile mogą mieć miesiecy jednak są niewiele większe niż dojrzały chomik syryski.
Przyniosłam je do domu strasznie rozkichane. Dziś rano wstaję, maluchy ledwo dyszą, mają straszny katar, wydaje mi się że to tylko górne drogi oddechowe do nie charczą, tylko właśnie wyglada to jakby miały zatkane noski, no ale pewna nie jestem.
Doświadczenia mam tyle ile chorowały moje gałgany.
Jedyne co mam w domu na święta to beta glukan dla swoich. podałam maluchom już wczoraj.
ale wiidze że jest co raz gorzej, póki jest jeszcze otwarta "moja" apteka w której ewentualnie moglabym kupić coś bez recepty to prosze i pilną rade jak ratowac maluchy.
ii cholera coś mi mówiło "weź nebulizator na święta, no weź moze się przydać!" dlaczego go nie wzięłam?!?!?! :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: noovaa »

1. Beta podawaj non stop.
2. Dodaj witaminy ( vibowit na przykład )
3. Spróbuj wspomóc przeciw zapalnym

Pewnie przydałby się antybiotyk, ale tego bez recepty nie dostaniesz. Podaj panadol albo ibuprofen, dawkowanie na forum widziałam. Kup dla dzieci w syropku np. malinowym, chętnie wypiją. Jest szansa że przeciwzapalny całkiem zwalczy choróbsko, ale jeśli jest na tle bakteryjnym może zmniejszyć objawy do czasu podania antybiotyku.

Na wzmocnienie możesz też kupić glukozę i karm je większą ilością białka ( dorosły chomik syryjski to nie wiem .. 7 tygodni może ). Kup też kaszkę ryżowo jakąśtam dla niemowląt.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: noovaa »

A na noski może pomóc maść majerankowa.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: Martasz »

u siebie mam w domu gentamycyne, mogę im podac przez nebulizator wziewnie jakąs mała dawkę ale będe us iebie dopiero w czwartek.
no cóż. podam przeciwzapalne. a mogę być w tabletce podane np z mokrym pokarmem?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: noovaa »

Te dorosłe będzie trudniej podzielić .. ale jeśli to paracetamol lub ibuprofen to możesz. Tylko koniecznie dawkowanie znajdź i sprawdź ile mg jest w tabletce, bo dawkowanie mamy w mg na kilogram ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: Martasz »

aa jednak kupie ten syrop nie będę ryzykować, w czwartek jak wróce do siebie zrobię im nebulizację gentamycyną, podałabym 1,5 kreski (swoim daje dwie i pół to jest 0,25ml) co myślisz?
lecę za chwilę do apteki. :) poczekam jeszcze az miodpiszesz :)
czyli coś przeciwzapalnego,witaminy, ii porządne jedzenie?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: noovaa »

Myślę że panadol dla dzieci będzie najbezpieczniejszy z ludzkich.

Przydałoby się je zważyć :/ masz czym ? Jeśli nie to podałabym lek na 150-200g szczura.

Co do gentamycyny to nie mam zielonego pojęcia. Nigdy nie miałam z tym do czynienia ;).
Od razu po świętach szukaj weterynarza, pewnie każe odstawić p. zapalne i da antybiotyk ( tu pamiętaj, bo nie każdy wet wie, że enro / bayril nie nadają się dla maluszków )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: święteczne rozkichane i dyszące DT! prosze o radę

Post autor: Martasz »

kupłam ibuprofen dla niemowląt, byłoby pięknie gdyby jeszcze maluchy chciały go zjeść :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”