Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: BlackRat »

Hmm, no też fakt. To ja już nie mam pomysłu, ewentualnie polarki - choć te również pewnie wyniosą.
Co do żwirku kukurydzianego to niby nie uczula, z tym że mnie akurat uczulał (tzn. palił, chociaż miał nie pylić, miałam ten z Chipsi Mais).
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: BlackRat »

Eh, pylił - nie palił :/
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

BlackRat pisze:...tzn. palił...
hahahaha, przy siusianiu?

Polarki też wyniosą, podkład też, a przy okazji rozniosą go w drobny mak - nie ma letko ::)
Hmmm, a bentonit? Tyle, że kiedyś moje nie chciały w ogóle stąpnąć po nim
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: BlackRat »

Możesz spróbować bentonitowego, aczkolwiek nie wiem, jak inne, ale moje go żarły, toteż zaprzestałam używania ::)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: Paul_Julian »

Bentonit pyli jesli sie go nie nakłada do kuwety jakims pojemniczkiem. Nie można go wsypywać. Jesli to alergia wziewna, to ja bym nie ryzykował z żadnymi glinkami. One mają same z siebie tez delikatny zapach, który dla nas jest ledwo wyczuwalny. Mam alergie wziewną, i przy podraznieniu płuc jakie teraz ma szczurka, kazdy zapach może działac podwójnie.
Podobnie stres.
Myślę , ze najlepiej na razie dać same papierowe ręczniczki, i szmatki jakies miękkie z lumpeksu.
No i zobaczymy. Wazne tez, zeby nawilzać powietrze, ale nie wolno robić inhalacji gorącą parą.
Jak masz jakiegoś astmatyka w okolicy, możesz psiknąć "chmurkę" leku na astmę w strone pyszczka (tylko zakryj oczka).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

Szmatki i ręczniczki odpadają, bo te sroki wszystko wynoszą do gniazda ::) Póki co, siedzą na gołym, i tak sikają wszędzie a kupkają do hamaka - dużej różnicy im to nie zrobi.
Powietrze nawilżane, astmatyka nie mam pod ręką. Zobaczymy, czy teraz coś się zmieni. Jak długo mniej więcej powinnam czekać na reakcję na brak żwirku?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: Paul_Julian »

Myslę, że jeśli dostanie leki , to reakcja moze byc po kilku dniach, albo wcześniej. NIe pamiętam jak było u nas (dawno temu byla alergia na zapachowe chipsi). Może nawet na drugi dzień, skoro po prostu usuwa się żródlo dusznosci ? ???

a szmatki i ręczniczki niech sobie noszą :D Moje tez noszą, upychają w tunel i przykrywają miskę, to im odkrywam i z powrotem wrzucam do kuwety. Przynajmniej maja co robić >:D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

Szczurasom wcale nie przeszkadza brak żwirku w kuwecie i robią jak robiły :)
Pani wet nie dała nam leków na alergię, póki co kazała łykać wapno w syropie (0,2 ml dwa-trzy razy w tygodniu) i obserwować. No i nie wiem, czy to moja autosugestia czy co, ale chyba faktycznie działa. Gabex dzisiaj mniej czkała i zrobiła się znów skoczna i radosna :D Czyli wszystko wskazuje na to, że to jednak ten żwirek :o ale jeszcze zobaczymy, to dopiero 2 dni.
Tylko jeśli to to, co im dawać do kuwety na stałe. Szukałam i patrzyłam, i nic nie znalazłam :-\
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: unipaks »

U nas od zawsze bez żwirku w kuwetach; nawet te, które przyzwyczajone były w dawnych domkach do ściółki, szybko załapały i wcale nieźle to funkcjonuje :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

Tak całkowicie na goło? Nie capi przy upałach?
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: Paul_Julian »

saszenka pisze:Szczurasom wcale nie przeszkadza brak żwirku w kuwecie i robią jak robiły :)
Pani wet nie dała nam leków na alergię, póki co kazała łykać wapno w syropie (0,2 ml dwa-trzy razy w tygodniu) i obserwować. No i nie wiem, czy to moja autosugestia czy co, ale chyba faktycznie działa. Gabex dzisiaj mniej czkała i zrobiła się znów skoczna i radosna :D Czyli wszystko wskazuje na to, że to jednak ten żwirek :o ale jeszcze zobaczymy, to dopiero 2 dni.
Tylko jeśli to to, co im dawać do kuwety na stałe. Szukałam i patrzyłam, i nic nie znalazłam :-\
A napisz co za żwirek mialas ? Moje mają żwirek- benek w kuwetce kibelku, a poza kibelkiem reczniczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

Racja :) Żwirek wpierw testowałam przy pierwszych 3 szczurasach - bo się drapały (nie pamiętam już jaki był wtedy, na pewno z Kakadu firmowy, Norka i jeszcze coś) i strasznie pylił po jednym dniu biegania po nim. Potem próbowałam Bentonitu, ale szczury całkowicie zbojkotowały kuwetę i nawet nie chciały się do tego zbliżyć, po 3-4 dniach wyjęłam. Teraz mamy Pinio i wydawało mi się, że jest idealny - nie pylił, długo zachowywał postać zwartą i ładnie wsysał siuśki.
Ręczniki papierowe u mnie odpadają, bo część szczuractwa znosi do legowiska, a Gaba zjada papier ::)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakrztuszenie/ślinienie/duszności/ ???

Post autor: saszenka »

Zjadłyśmy już dwie dawki wapna, jesteśmy bez żwirku... i nic. Tzn czkawki jak były tak są, raz zaczęła charczeć (co dziwne - podczas jedzenia, ale za Chiny nie chciała przestać jeść ani pozwolić sobie odebrać Labo). Tyle, że jakby czkawki są rzadsze, a to charczenie było słabsze i minęło samoistnie po 3-4 minutach (no i nie było ślinienia się). Czy to może wskazywać na żwirek? A w ogóle teraz sobie skojarzyłam, że jak miała ten pierwszy atak to ułożyła się własnie w kuwecie na żwirku, gdyby to przez to, to chyba wybrałaby inną miejscówkę? ::) W każdym razie odzyskała całkowicie swój wigor i zapał do psocenia :D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”