czy ktoś ma pomysł na umarł mój kangur ?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
cela
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 07, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

czy ktoś ma pomysł na umarł mój kangur ?

Post autor: cela »

nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na to pytanie w istniejących postaci więc może ktoś z was ma pomysł co się stało :(
wszystko zaczęło się tydzień temu kiedy u pucio zostały wykryte guzy w jamie brzusznej i miała poważne problemy zdrowotne,przedostatniej nocy źle zaczęła się już gorzej czuć następnego dnia umarła
kangurprzedostatniej nocy zaczęła głośno oddychać,tak jakby charczeć . była w klatce z innymi szczura a pucio w osobnej klatce. daliśmy jej gerberka z witaminami i poszłam do pracy. szczur zostały z moim chłopakiem.
wieczorem wypuścił je na spacer i kangur od razu pobiegła tam gdzie wcześniej stała klatka z chorym puciem. miała porfiryne i znowu ciężko i głośno oddychać.
wróciłam z pracy,przygotowaliśmy dla niej klatkę żeby ją obserwować i dałam jej że strzykawki echinace w wodzie -zdążyłam jej dać połowę 1/3ml-bo tyle miałam w strzykawce.
tu zaczął się koszmar-otworzyła szeroko piszczek jakby próbowała złapać oddech i nie mogła. po 5próbach zaczerpnięte powietrza zrobiła się wioska i umarła.
czy ktoś jest w stanie mi powiedZieć czy ona się zachłyshela płynem czy to jakiś atak serca?
nie potrafię sobie wybaczyć że możliwe że to ja ją zabiłam. zawsze tak podaje szczurom witaminy i nigdy coś takiego się nie zdarzyło :(
proszę jesli ktoś rozpoznaje objawy proszę o opinię.
Moi Panowie : Grizwold, Kamyk, Horazon
Moje Panie: Pempuch, Czarna Stopa, Myszor, Pirat i Rubin, Mikron
W stadzie ze Śmiercią Szczurów: Szeryf, Mała, Haski, Pucio, Kangur, Malan, Gutjerez, Garincza, Biała, Mamucha [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy ktoś ma pomysł na umarł mój kangur ?

Post autor: Sky »

Jeżeli szczurka charczała i ciężko było jej oddychać, to miała zaawansowaną infekcję układu oddechowego. Podaje się w tedy antybiotyk.
Przy takim stanie szczury duszą się przy jedzeniu - właśnie tak łapią powietrze. Występuje to czasem nawet gdy same próbują coś jeść - po prostu nie są w stanie, bo nie mogą złapać oddechu. Bardzo możliwe, że w takim momencie po podaniu bezpośrednio takiej ilości płynu szczurka zachłysnęła się, poddusiła, nie mogła złapać tchu, odblokować układu oddechowego.
Przykro mi :(
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
cela
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 07, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: czy ktoś ma pomysł na umarł mój kangur ?

Post autor: cela »

ale możliwe że tylko wieczorem miała taki napad bo pomiędzy jednym a drugim atakiem takiego głośnego oddychania minęło jakieś 20godzin i że to od choroby układu oddechowego ? i wcześniej nawet nie kichala kurcze ani nic siebie działo :(
Moi Panowie : Grizwold, Kamyk, Horazon
Moje Panie: Pempuch, Czarna Stopa, Myszor, Pirat i Rubin, Mikron
W stadzie ze Śmiercią Szczurów: Szeryf, Mała, Haski, Pucio, Kangur, Malan, Gutjerez, Garincza, Biała, Mamucha [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”