dziwne dźwięki przy oddychaniu

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: nikka »

jak w temacie. szczur wydaje dziwne dźwięki przy oddychaniu, brzmi jak taka mała trąbka, albo jak polerowanie suchym papierem lustra. poza tym je normalnie i zachowuje się normalnie, może trochę więcej śpi i tyle. zapalenie płuc?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: Paul_Julian »

Może jeszcze nie zapalenie płuc, ale moze byc np. zapalenie oskrzeli. Koniecznie idz do dobrego weta.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nikka
Posty: 83
Rejestracja: sob sty 12, 2013 6:26 pm

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: nikka »

wet odwiedzony, ma zapalenie oskrzeli, dostała antybiotyk w zastrzykach. dziękuję za pomoc :)
za TM: Myszka, Fretka [*]
ze mną: Krówka, Świnka, Pcheła, Mewka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: Paul_Julian »

Super, niech zdrowieje !
Poproś weta, zeby rozcieńczył zastrzyk (jesli to enrobioflox), bo inaczej moga sie zrobić martwice ( taki paskudny strup i rana). 2 godziny po antybiotyku podaj osłonowo lakcid. Najlepiej kupić w aptece taki np. w saszetkach, i troche z tej saszetki rozrobic z wodą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nawalonych7krasnali
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:41 pm

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: nawalonych7krasnali »

Wstawię ten filmik tutaj co by nie zakładać nowego temata.
Te odgłosy nagrałem zanosząc i Liwię, i nagranie do weterynarza. Werdykt: szmery w płucach. Odgłosy były jedyną oznaką chorobową, zachowywała się normalnie i oddychała normalnie przez nos. Odgłosy zbiegły się z odejściem Kluski i w pierwszej chwili myślałem, że to tęsknota za alfą... Antybiotyk załatwił sprawę bardzo szybko.

Jendza
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 29, 2014 5:26 pm
Lokalizacja: Las Kolumnas

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: Jendza »

Hej!

Mam pytanie, otóż moja Łasica dzisiaj z rana zaczęła popiskiwać. Myślałam, że świszczy jej coś w nosku. Przy tym zero objawów typu ospanie, brak apetytu, brak żywiołowości. ;) Teraz jej przeszło, nawet radio wyłączyłam żeby lepiej słyszeć takie to ciche było. Ktoś mi podpowiedział, że mogła mieć rujkę.
Wystraszyłam się bo miałam wczoraj okno wieczorem uchylone, myślałam że się przeziębiła i pobiegłam do veta po betaglukan. Dostalam ImmunolDol Cat. Słyszał ktoś coś o tym? Mogę jej bezpiecznie podać? ;)

Pozdrawiam!
erba
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 02, 2015 8:21 am

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: erba »

Ze względu na Boże Ciało mam pytanie jak długo szczurek poradzi sobie bez weterynarza i antybiotyku ???
Przez ostatnie 3 dni myślałam, że to jej nowa młodsza towarzyszka popłakuje, ale właśnie okazało się, że to moja 1,5-roczna Korba chrząka, gulga i ma bardzo zatkany nos. Dopiero teraz ją ogrzewam i dałam witaminę C. Nic więcej nie mam w domu, a jutro święto... więc i weterynarza niet.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne dźwięki przy oddychaniu

Post autor: Paul_Julian »

Jutro będa czynne apteki - kup ACC mini w saszetkach ( nie musujące i tylko mini), i podawaj 1/6 proszku 2x dziennie. Mozna podawac przez tydzien, ale idz do weta wczesniej.
Acc jest kwasne, ale mozna rozrobić np. z jogurtem.

Poszukaj weta blisko siebie http://szczury.org/viewforum.php?f=13 żeby sie znał na ogonkach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”