ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kustra
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 14, 2013 4:47 pm

ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Post autor: Kustra »

Mam problem ,od samego początku mój szczurek kicha,myślałam ,że to ze stresu lub z powodu trocin , ale już drugi miesiąc , zawsze ,gdy z nim leżę , kicha dość często , i czasami ma strupki w okół oczu .Dodatkowo jak jest bliżej mojej twarzy ,przy oddychaniu słyszę dziwne odgłosy jakby chrobotanie. Chciałabym iść do weterynarza ,ale nie mam pojęcia , czy w moim mieście jest taki który się zna na tych zwierzętach ,szukałam tutaj , ale także nie ma nic na temat weterynarzy we włocławku. Jednak zaryzykuję i chyba odwiedze jednego z nich. Mogłabym was prosić abyście napisali ,jak wygląda taka wizyta ,ew. jakie mogą być koszty ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Post autor: noovaa »

Weterynarz powinien szczurka osłuchać i poszukać śladów pasożytów.
Wizyta raczej nie wyniesie więcej jak 30zł, przynajmniej nie powinna ;)

Kichanie może być alergiczne, z przeziębienia, ze stresu.
Jeśli szczurek jest sam, powinnaś po wyleczeniu zaadoptować mu kumpla tej samej płci. To silnie stadne zwierzęta, same są nieszczęśliwe.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Post autor: madziastan »

Może mieć zapalenie płuc skoro ma chrobotanie. Powinien dostać odpowiedne antybiotyki. Co do strupków - trzeba zbadać zeskrobinę i wiadomo będzie czy ma pasożyty (świerzba, wszoły) czy po prostu ma grzybicę skóry.

Sprawdź może polecane lecznice w Toruniu. Czasem trzeba jechać kilometry skoro jest zagrożone życie szczuraska.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Post autor: noovaa »

madziastan pisze:Może mieć zapalenie płuc skoro ma chrobotanie. Powinien dostać odpowiedne antybiotyki. Co do strupków - trzeba zbadać zeskrobinę i wiadomo będzie czy ma pasożyty (świerzba, wszoły) czy po prostu ma grzybicę skóry.

Sprawdź może polecane lecznice w Toruniu. Czasem trzeba jechać kilometry skoro jest zagrożone życie szczuraska.
Strupki w okół oczu to raczej zaschnięta porfiryna.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Kustra
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 14, 2013 4:47 pm

Re: ciągłe kichanie i zaropiałe oczka

Post autor: Kustra »

Co do drugiego szczurka , będzie z pewnością , czekam nadal aż znajdzie się osoba która odda szczurki , kolejny raz z zoologa na pewno nie wezmę :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”