Uczulenie na siano?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
joannaszal
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 05, 2013 2:45 pm

Uczulenie na siano?

Post autor: joannaszal »

Mój szczurek jest ze mną juz 3 tydzień i od poczatku kicha. Nie ma zadnych innych objawów. Zauważyłam, że nie chce spać na sianku, na kocim żwirku ani na trocinach, odkopuje dno klatki i śpi za plastiku. Czy to uczulenie? Co mogę jej dać na dno, zeby miała miękko?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: Morgana551 »

Jak często kicha? Granulat jest twardy więc niewygodny. Jak piorę hamaki to moje szczurki także śpią na plastiku. Kup lub zrób mu hamaczki. Koniecznie adoptuj kolegę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
joannaszal
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 05, 2013 2:45 pm

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: joannaszal »

Bardzo często. W sumie nie wiem, może to nie alergia? skoro biega po łóżku i nadal psika. Boję się, że to może być też jakaś infekcja układu oddechowego, dlatego nie chcę na razie kupować jej koleżanki.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: Morgana551 »

To idź do weta z nią. Tylko tak się dowiesz co to jest.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: Saaa »

bron boze dokupywac ;) najlepiej zaadoptowac z forum lub z tablica.pl ale tylko za darmo. Najlepiej przejdz sie do weta ale sprawdzonego pod wzgledem szczurkow ;) Jesli wykluczy chorobe ukladu oddechowego to szybciutko szukaj jej kolezanki ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: MichalKonstanty »

Co do wszelkiej maści "sianek" to jest ostatni typ podłoża jaki powinny mieć szczury, głównie z dwóch powodów:
- w takim sianku łatwo bardzo o różne paskudztwa typu jaja pasożytów różnych itd.
- takie sianko śmierdzi strasznie jak chłonie mocz i może po prostu zacząć gnić/kisnąć, nie wiem co to za proces ale napewno nie jest to zdrowe dla szczura

ja praktykuje granulat tylko w kuwecie narożnej - większosć szczuró łątwo nauczyć kuwetowania poza tym jest plastik na który daje 1 albo 2 warsty ręczników papierowych dla mojej wygody codziennego sprzątania, natomiast dla chłopaków jest parę hamaczków i inych polarowych miękkich zawieszek i zawsze śpią w polarkach itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Uczulenie na siano?

Post autor: Ensui »

Ja swoim dałam trochę siana na próbę, ale nie zwracały na nie najmniejszej uwagi + częściej kichały. Nie muszą go jeść, a jak mają potrzebę budowy gniazda, to zawsze mogą się zająć szarym papierem albo innymi materiałami, więc na twoim miejscu po prostu bym je odstawiła, wyczyściła klatkę i potem obserwowała zachowanie.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”