Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
monika0586
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 06, 2013 7:54 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: monika0586 »

Witam,
Miałam dwa szczurki. Jakieś 2 tyg temu odszedł pierwszy szczurek. Miał prawie 3 lata, odszedł spokojnie. Drugi szczurek odszedł dzisiaj, miał 2 i pół roku. Chwilę po śmierci pierwszego szczura drugi szczurek zaczął mieć problemy z oddychaniem. Nagle zaczynał skakać po całej klatce, a po chwili przestawał i zaczynał się dusić. Otwierał pyszczek i wydawał dosyć specyficzne odgłosy. Pierwszy raz pomyślałam, że może coś w gardle stanęło i po chwili wszystko będzie dobrze. Tydzień temu ten stan zaczynał się powtarzać, 2 razy dziennie, a nawet 3. Parę dni temu straciłam nadzieję na poprawę stanu jego zdrowia więc postanowiłam, że pójdę go uśpić, kiedy będę mieć dzień wolny, miało to być dzisiaj.
Rano zajrzałam do klatki i ujrzałam go martwego. To co zobaczyłam było przerażające. Miał rozerwane całe gardło, także jeden policzek, aż było mu widać oczodół. Nie było w klatce żadnych ostrych przedmiotów, żeby mógł o coś zahaczyć. Ja jestem zszokowana tą sytuacją. Próbuję sobie jakoś to wyjaśnić i nie potrafię. Może ktoś kiedyś przeżył podobną sytuację? W ogóle to sam by miał tyle siły w sobie, żeby móc rozerwać sobie gardło?
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: MichalKonstanty »

Czy w czasie takiego ataku mógł spaść no z półki albo hamaczka i uderzyć głową o jakiś twardy element na podłoge, typu nawet granulat pokarmowy'? Czasem to jedzenie jest ostre i kanciaste...

Współczuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: Saaa »

Widok musiał byc paskudny:( przykro mi:( Pierwsza moja myśl czytając twój post była taka, że może próbował tak panicznie złapac oddech, że pazurkami się aż tak rozerwał sobie wszystko. Chodź nie wiem czy to jest możliwe. Po prostu to mi pierwsze przyszło na myśl
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
monika0586
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 06, 2013 7:54 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: monika0586 »

Na noc zamykałam je w klatce, bo bardzo lubiły zwiedzać podłogę ;) a w nocy mogło to by być dosyć niebezpieczne. Ogólnie klatka nie jest pokaźnych rozmiarów i nie ma pięter, więc nie ma możliwości upadku z jakiejś wysokości. Chyba rzeczywiście jedyną opcją pozostaje, że wpadł w taką panikę jak się dusił, że sam to sobie zrobił. Dziwię się, że miał w ogóle tyle siły żeby tak rozerwać sobie gardło, swoją drogą jaki to ból musiał być...
Aimaray
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 28, 2013 5:03 pm

Re: Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: Aimaray »

Nie ma możliwości by sam sobie to zrobił. Zrobili to niestety jego współlokatorzy po jego śmierci przez po prostu uduszenie sie.. może wydawać się to obrzydliwe ale doświadczyłem nie jeden raz takiego przypadku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ataki duszności i zagadkowa śmierć

Post autor: Paul_Julian »

Aimaray, szczurek już był sam, bo jego towarzysz odszedł wczesniej.
Wpadło mi do glowy, ze mógł byc jakis ropień, który po prostu zajmował pyszczek i był niewidoczny. Szczurek mógł go rozdrapać, i to po prostu pękło.

Być moze gdybyś zaniosła cialko wetowi, mógłby coś więcej powiedzieć.
Bardzo przykra sprawa :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”