Kichanie

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
karpik
Posty: 31
Rejestracja: sob lis 23, 2013 2:09 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Kichanie

Post autor: karpik »

Witam,
2 dni temu w zoologicznym zakupiłam młodego samczyka, ma ok1-2 miesięcy. Zauważyłam, że bardzo często kicha, nosek i oczka są w porządku, Franek chętnie je, biega. Martwi mnie natomiast kichanie. W zoologicznym przetrzymywany był w akwarium z trocinami, natomiast ja zakupiłam żwirek uniwersalny-drewniany. Czytałam forum i już na wszelki wypadek do poidełka dodałam vibovit bobas, a do domku włożyłam polarek, żeby miał ciepło:) Czy kichanie może być spowodowane zmianą otoczenia i stresem? Bardzo martwię się, a do weterynarza mogę zabrać go dopiero w poniedziałek.
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Kichanie

Post autor: MissAlice »

Ogonek może kichać ze stresu, albo może być uczulony na żwirek. Może też być po prostu gadułą ;) Ale najlepiej jak pójdziesz z nim do wet, bo nigdy nic nie wiadomo. Nie martw się, na pewno będzie z nim dobrze :)
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
karpik
Posty: 31
Rejestracja: sob lis 23, 2013 2:09 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Kichanie

Post autor: karpik »

Jeżeli Franek miałby uczulenie na żwirek drewniany to co w takim razie mam dać mu do klatki? Trociny uczulają, a mój poprzedni ogonek miał uczulenie na sianko, więc też nie chce ryzykować... Martwie się, bo przy kichaniu Franek aż cały podskakuje, a do poniedziałku nie mam możliwości pójścia z nim do weta:(
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Kichanie

Post autor: MissAlice »

Na razie możesz mu dać ręczniki papierowe, albo takie podkłady chłonne, które można dostać w aptece. Jeśli wtedy przestanie kichać to znaczy, że ten rodzaj drewnianego żwirku mu nie pasuje i po prostu trzeba dać z innej marki. (moje chłopaki dopiero po 4 zmianie marki przestały kichać ;) )
Mówiłaś, że nosek i oczka są w porządku, czyli nie ma porfirynki, prawda? Więc chyba nie jest tak źle, aczkolwiek jestem jeszcze żółtodziobem i wielu rzeczy nie wie. Możesz go zawsze zabrać do kliniki całodobowej. Tutaj masz ich spis: http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=8548
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
karpik
Posty: 31
Rejestracja: sob lis 23, 2013 2:09 pm
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Kichanie

Post autor: karpik »

Niestety w mojej miejscowości nie ma klinki całodobowej :(
Franio nie ma porfirynki przy nosku. Jutro zmienie mu żwirek na ręczniki papierowe i poczekam. Jeżeli zmiany nie będzie to w poniedziałek udam się do weta.
Awatar użytkownika
MissAlice
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 9:43 am
Lokalizacja: Katowice/Łódź
Kontakt:

Re: Kichanie

Post autor: MissAlice »

Mam nadzieje, że mu się polepszy. Powodzenia :)
Ze mną i Kumą-chan: Touruś, Ząbek, Anaz, Jonasz, Kami, Don oraz króliczyca Acid Bunny
W Szczurzym Raju: Maguś
Hamaczki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”