Przeziębienie i antybiotyk

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nataliak199
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 12:39 pm

Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: nataliak199 »

Mój Ren ostatnio strasznie dużo kicha i leci mu czerwony płyn z noska, jakiś czas temu mój drugi szczurek miał zapisany antybiotyk po operacji aby mu się ranki ładnie wygoiły ( taki w tabletkach). Niestety umarł, a antybiotyku zostało naprawdę sporo. Zastanawiam się czy na Renowe przeziębienie też by zadziałał czy muszę jechać do weta po inny?
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: Wilczek777 »

Dziwne pytanie... Rodzajów antybiotyków jest wiele, każdy lek jest na co innego, ma inne substancje czynne i działa innym spektrum... Podaj chociaż nazwę.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: smeg »

Idź do weterynarza, on zadecyduje, czy masz podać antybiotyk i czy ten może być. Najwyżej powiesz, że masz go w domu i nie będziesz musiała wykupować kolejnych tabletek. Nie powinno się podawać antybiotyków na własną rękę, zwłaszcza jeśli nie ma się doświadczenia w opiece nad chorymi szczurami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: Saaa »

Moim zdaniem ten antybiotyk zupełnie się nie nadaje na przeziębienie skoro był podawany na wygojenie ranek. A płyn który wydziela się z noska to porfiryna
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
nataliak199
Posty: 53
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 12:39 pm

Re: Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: nataliak199 »

Dzięki :D po prostu nie byłam pewna jak to jest z tymi antybiotykami :P Jutro idę do weta ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przeziębienie i antybiotyk

Post autor: smeg »

Niekoniecznie, antybiotyk przy ranach podaje się często osłonowo, żeby rana się nie paprała i nie doszło do zakażenia. Na sam proces gojenia nie ma to wpływu. Moje szczury często dostawały ten sam antybiotyk (np. enrofloksacynę) jako osłonę rany po operacji, jak również przy infekcjach dróg oddechowych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”