Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: MichalKonstanty »

Hejka, tak jak w temacie. Rano umówię się do weta, tym razem we Wrocławiu bo jadę z chłopakami na urlop do domu, tyle że nie wiem czy do szczurzej wetki - Fizjo-Wet we Wrocławiu - nie będę musiał długo czekać. Mam natomiast miłą i pomocną wetkę, która uczy się szczurów i parę razy mi pomagała (kastracja, odrobaczanie, czyszczenie ropni itd) i jest koło mojego domu. Możliwe, że pójdę do Niej bo chciałbym chłopakom pomóc - 2 z 5 ma nasilone objawy kichania i świstania, reszta pokichuje od czasu do czasu. Jeden z nich miał 14 dniową kurację unidoxem, która osłabiła początkowo kichanie, ale potem wróciło.

Jakie są Wasze zapatrywania na leczenie i przczyczyny tego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: Magdonald »

Można pobrać wymaz z noska, żeby dowiedzieć się jakie bakterie kichanie powodują i wtedy leczyć to dobranym antybiotykiem, ja tak zrobiłam z Małą Mi, której nic nie pomagało do tej pory i właśnie czekamy na wyniki wymazu.
Szczurek może też mieć uczulenie na żwirek/karmę/proszek lub płyn do prania, w którym pierzesz hamaczki, lub inne rzeczy, warto to sprawdzić (wymieniając żwirek na ręczniczki papierowe na jakiś czas i obserwując czy jest poprawa, itp.). Chociaż wydaje mi się, że przy uczuleniu oprócz kichania, byłoby drapanie. Ale warto się upewnić.
Na forum jest chyba zbiorczy temat o kichaniu, prychaniu, itp - możesz go przejrzeć i poszukać podobnych objawów zwiastujących coś innego niż przeziębienie, ale najlepiej, żeby ocenił to jednak weterynarz.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: MichalKonstanty »

Dzięki za radę :) Chociaż zapomniałem o niej, ale to samo zaproponowała lekarka we Wrocławiu i od wczoraj leczę Quartusa dopasowanym antybiotykiem.

TUTAJ parę słów więcej o tej historii :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: Paul_Julian »

Jak sam unidox nie pomaga to wtedy mozna od razu unidox + enro. Albo oxyvet + enro, to połączenie jest super. Albo w ogóle się nie bawić w tylko unidox i leczyc połączeniem :) Paciorkowce to bardzo często są w nosku czy okolicach noska.
Z wymazami to jest taki problem, ze najskuteczniejsze jest pobranie próbki na lekkiej narkozie. Wprowadza sie wtedy sól fizjologoczną do noska i potem bada wypłuczyny ( czyli tę wodę + to co sie nazbierało).
Ale i tak pobranie wymazu bez narkozy (nawet jesli pobierze sie bakterie z okolic noska , czyli takie "z powietrza" ) to o wiele lepsze wyjscie niż leczenie w ciemno :)
Teraz na pewno wyzdrowieje :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: MichalKonstanty »

No teraz mądry jestem po szkodzie ;p w sensie - po katarze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: kinia87 »

u mojego szczurasa kichanie, siwstanie i gruchanie okazalo sie zmianami nowotworowymi w płucahc (przerzut od guza listwy mlecznej). Polecam wykonanie rtg dla spokoju.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
MichalKonstanty
Posty: 167
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:51 am
Lokalizacja: Poznań / Wrocław
Kontakt:

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: MichalKonstanty »

Hejka hejka, mam pytanie odnośnie Waszego doświadczenia z leczeniem w takich okolicznościach jak pisałem - dziś mija 7 dzień enrofloksacyny i jest duuuuża poprawa, czasem Quartus kichnie ale nawet nie słychać już takiego cięzkiego kichania z glutem tylko takie bardziej suche w środku jeżeli wiecie o czym mówię. Nie mogę się dodzwonić do lekarki, która nas przyjmowała a chciałem sie spytać czy mogę tą terapie jeszcze o pare dni przedłużyć żeby całkiem przestał kichać bo mam zapas enrofloksacyny na kolejne 8 dni. Co o tym myślicie???
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kichanie i świstanie - Unidox nie pomógł

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz, jak najbardziej. Tydzień to nawet mało. Bez obaw. Nawet do 30 dni można.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”