Infekcja pluc

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

Infekcja pluc

Post autor: szajbofury »

wczesniej w temacie pisalem o Szajbie "infekcja lona pozniej guz na gardle"

wrocilem wlasnie od weta dal nam antybiotyk "Ronaxan" w postaci tabletek
1/4 tabletki dziennie, wiecie cos o tym leku? ja to bardziej ufam tutaj sie Was pytac o opinie i poczytac Wasze odpowiedzi.
Weterynarz powiedzial ze przez tydzien jej dawac ale ze tak czy siak jak miala wczesniej infekcje lona teraz ma problem z plucami ze predzej czy pozniej i tak beda nawroty i bedzie trzeba Szajbe uspic .

I tak na marginesie , ja ten kawalek tabletki krusze lyzeczka od herbaty i daje szczurkowi z Nutella , propozycje i pomysly z czym mozna dawac szczurkowi lek chetnie beda czytane lek w postaci plynu o wiele latwiej bylo Szajbie podac niz skruszona tabletke .

Z gory dziekuje za jakie kolwiek opinie komentarze i podsowanie pomyslow jak podawac lek szczurkowi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Infekcja pluc

Post autor: noovaa »

Ronaxan do doxy ( u nas pod nazwą np. Unidox ) z tego co czytam, podaje się go dla szczurków. Występuje w tabletkach po 100 i po 20mg, jeśli masz tą mniejszą, to dawka jest odpowiednia.

To dobry ale i mocny lek, koniecznie kup probiotyk ( jakiś lakcid, albo co tam macie, u nas świetnie się sprawdził acidolac dla dzieci w postaci czekoladek ).

Nie dawaj go raczej z niczym mlecznym. Osobiście polecam pasztety, majonezy ( słodkie słabo maskuje gorzki posmak ) a w kryzysowych sytuacjach leki podawałam w masakrycznie śmierdzącej chemicznie i rybio paście na kanapki ;)

Niestety krwawienie z dróg rodnych, wróci prawdopodobnie i dobrze by było znaleźć weterynarza, który wykastruje szczurcie po wyleczeniu infekcji ... takiego co umie :/
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

Re: Infekcja pluc

Post autor: szajbofury »

bardzo martwie sie o moja druga szczurzyce Furie
jest mlodsza gdzies o 5 miesiecy od Szajby i jest w pelni zdrowa duzo duzo je
widze ze chodzi do Szajby iska czasem albo myje ja , Szajba duzo spi prawie w ogole nie je ,jest slaba ,to juz nie jest ta sama szczurzyca co 2 miesiace temu : ( schudla ,
gdy Szajba spi Furia duzo lezy zawieszona w myslach, jest maloaktywna wyglada jakby zmizerniala
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Infekcja pluc

Post autor: unipaks »

Jeśli kondycja samiczki pozwala, to powinno się ją jak najszybciej wykastrować, żeby ratować jej zdrowie a może już i życie; wewnątrz może się dziać coś naprawdę niedobrego.
Postaraj się o kastrację pod wziewką
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”