powiekszony migdal???

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

powiekszony migdal???

Post autor: szajbofury »

niestety chorowanie Szajby to nie koniec...
ponizej dwa tematy mozecie przeczytac
w skrocie Szajba od 2 tyg choruje non top najpierw byla infekcja lona dostawala Baytril
zaraz potem wyrosl jej gozek na klatce piersiowej ( odpowiedzieliscie mi na ten temat ze to zapalenie pluc) dostawala Ronaxan 1/4 tabletki dziennie wet.
W traktcie dawanie Szajbie Ronaxanu zauwazylem ze powiekszylo sie jej gardelko ale tylko z prawej strony ....
z dnia na dzien to jest wieksze i na dzien dzisiejszy ma strasznie opuchnieta prawa strone gardla , z pyszczka krew jej przestala leciec lecz natomiast krew leci jej z nosa i to tylka z pawej dziurki....czyli tylko z tej strony gdzie ma powiekszone gardelko
rosnie to z dnia na dzien boje sie ze za 2 dni to bedzie na tyle duze ze Szajba sie udusi : / albo nie wiem czy jest w ogole taka mozliwosc ale ze moze to explodowac ,rozerwac gardlko ( tak to na dzien dzisiejszy wyglada jestem przerazony)....

Zastaniawiam sie czy to poprostu nie jest juz koniec dla mojej Szajby , czy jest sens nowu isc do weta i karmic ja ciagle antybiotykami lekarstwami jak co chwile jest cos nastepnego... zastanawiam sie czy nie isc jej uspic w poniedzialek : ( zeby sie nie meczyla starsznie schudla i zeslabla jeszcze bardziej ... tym bardziej ze mam druga szczurzyce ktora jest w pelni zdrowia , energi i sily z tego co czytalem to nie dobrze zeby pozwolic umrzec szczurokowi "naturalnie" skoro ma sie drugiego

Napisze mi ktos CO TO MOZE BYC? jakie moga byc OBJAWY? jak to moze sie skonczyc? czy powinienem isc Szajbe uspic? od ponad 2 tyg ten szczur zmizernial i praktycznie zyje chyba dzieki tylko lekarstwom niechce zeby sie meczyla , niechce zeby drugi szczurek
tez jakos na tym ucierpial zeby widzial jak jej najlepsza przyjaciolka umiera z choroby....
glupie pytanie ale najbardziej sie obawiam - czy to moze rozerwac jej gardlo skoro rosnie i rosnie czy poprostu udusi sie jednego dnia jak ja sam nie pojde jej uspic? : (

dziekuje z gory za odpowiedzi

ps . Szajba nadal ciagle wydaje "skrzypiace " odglosy jak oddycha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiekszony migdal???

Post autor: Paul_Julian »

Przede wszystkim rozejrzyj sie po forum w UK za dobrym wetem ! Takim , który podejmie się operacji. Bo tylko to mozemy poradzić, to może być jakis nowotwór.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

Re: powiekszony migdal???

Post autor: szajbofury »

szczerze mowiac niechcialbym bym jej operowac...
Szajba tak strasznie zmizerniala schudla.... jak biore ja w rece to jest leciutka jak piorko... jak ja glaszcze czuje jaka jest koscista watpie zeby ona przezyla jaka kolwiek operacje...szczegolnie jak przez ostatnie 2 tyg tak malo je bierze lekarstwa jest oslabiona i strasznie oslabla
z tego co mi mowil weterynarz w ogole usypiac takie male zwierzatka pod narkoza w jakims stopniu jest ryzyko ze sie nie wybudzi bo ma male serduszko taki zwierzak wiec co dopiero 2 letniego schorowanego szczurka : (
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiekszony migdal???

Post autor: Paul_Julian »

Twój wet nie ma racji. Od lat polscy lekarze operują szczurki na narkozie iniekcyjnej i na narkozie wziewnej. jak sie da za dużą dawkę to wiadomo, ze się nie wybudzi. Albo gdy szczurek ma wadę genetyczną. Nawet myszki się operuje.

Jesli jest tak chora jak opisujesz, to faktycznie moze nie przezyc operacji, ale my nie wiemy co jej dolega. Być moze potrzebuje tylko leków , ale przez internet jej nie pomozemy przeciez :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szajbofury
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 08, 2014 8:56 pm

Re: powiekszony migdal???

Post autor: szajbofury »

niestety wiem... chociaz to forum i tak jest dla mnie czyms co dalo mi duzo i w jakims stopniu jestem szczesliwy ze mozna zwrocic sie tutaj o pomoc i rady

moze i nie wylecze tutaj mojej Szajby piszac o jej problemach

ale
tak czy siak dzieki jeszcze raz za pomoc .
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powiekszony migdal???

Post autor: Paul_Julian »

Poszukaj weta blisko siebie na tym forum http://www.fancyratsforum.co.uk/ albo może tu http://www.ratztails.co.uk/supportforum/Blah.pl
Na fancyforum nie widzę działu z wetami, ale pewnie jest dla członków forum tak jak na tym drugim forum.

Trzeba szczurkę wesprzec jakimis lekami, moze steryd czy witaminy w zastrzyku ? Podawaj jej jedzonko dla dzieci, gerberki , Sinlac czy jakies kaszki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”