Pasteroloza

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
whitebunny
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 21, 2013 6:11 pm

Pasteroloza

Post autor: whitebunny »

hej.
mam pytanie czy któryś z waszych ogonków na to chorował.Bo byłam dzisiaj z moją mordką i weterynarza bo martwiło mnie to że od wczoraj jakoś kiepsko oddychała i nie miała w ogóle apetytu,nawet na swoje ulubione przysmaki i usłyszałam taką diagnozę.dostała tirisan genfuge (o ile dobrze rozszyfrowałam pismo weta),mam przyjść z nią jutro.
proszę o jakiekolwiek informacje,czy wasze szczurki chorowały na to i czy wyzdrowiały i co dodatkowo stosowaliście,jaka dieta itp
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasteroloza

Post autor: unipaks »

A czym był robiony wymaz z gardła na posiew, bo o ile wiem, to tak można ją potwierdzić lub wykluczyć; szczury częściej raczej mają mykoplazmozę, to też diagnozuje się na podstawie wyników wymazu. ::)
Rentgen pokazałby, czy płuca lub oskrzela nie są zajęte, może są tam ogniska zapalne - stare lub świeże. Na problemy oddechowe powodowane infekcjami górnych/dolnych dróg oddechowych podaje się najczęściej azitromycynę/baytryl/veraflox, albo inne, czasem zaś dwa leki skojarzone.
Tego specyfiku, który wymieniasz, nie znam - może ktoś inny miał z tym do czynienia?
Tak w ogóle, skąd jesteś, czy ten wet dobrze zna się na szczurkach?
Warto w dziale Choroby/Weterynarze http://szczury.org/viewforum.php?f=13 poszukać dobrego w swojej okolicy, bo niekompetentny może zaszkodzić. Na przykład enrofloksacyny nie powinno się podawać młodym rosnącym jeszcze szczurkom, bo może poważnie zniekształcić kościec zwierzaka
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”