Kichanie: znalazłem powód, lecz jakie leczenie.

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dyczauke
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 10:32 pm

Kichanie: znalazłem powód, lecz jakie leczenie.

Post autor: dyczauke »

Witam!

Mam od jakiś 2 tygodni moje szczurki (Tosia i Losia). Po jakimś tygodniu przebywania ze mną zaczęła mi Tosia kichać, myślałem że to nie jest nic poważnego, lecz po jakimś czasie Losia również zaczęła ale mniej intensywnie niż Tosia, zacząłem czytać o trocinach i się doczytałem o iglakach, a się okazało, że moja ściółka to 100% drzewa iglaste, od razu w panice przed chwilą zmieniłem ściółkę na ręczniki papierowe, a Tosia leży taka nieruchoma i nie reaguje na moje ruchy tak jakby mnie ignorowała i prosiła żebym dał jej spokój, a Lusia na szczęście jest ruchliwa i kichanie na razie ustąpiło, lecz boje się o te skutki mojej niewiedzy, gdy wyczytałem, że 56% ginęło po kontakcie z taką ściółką to na prawdę teraz panikuje i proszę doradźcie mi co mam robić, czy jest jakiś sposób, aby poprawić kondycję Tosi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kichanie: znalazłem powód, lecz jakie leczenie.

Post autor: noovaa »

Nie wiem skąd te statystyki, ale poza tym że to niekoniecznie zdrowa ściółka, jednak nie słyszałam o żadnej śmierci spowodowanej ściółką ... mogłaby nastąpić przy powikłaniach alergii trwającej kilka miesięcy ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
dyczauke
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 10:32 pm

Re: Kichanie: znalazłem powód, lecz jakie leczenie.

Post autor: dyczauke »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=166&t=5359 - stąd te statystyki. Czyli jak możesz inaczej wytłumaczyć to, że teraz jest taka osowiała.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kichanie: znalazłem powód, lecz jakie leczenie.

Post autor: Megi_82 »

dyczauke pisze:Czyli jak możesz inaczej wytłumaczyć to, że teraz jest taka osowiała.
Być może po prostu się rozchorowała, podziębiła, dopadło ją wirusisko. Ja bym poszła do weta, zamiast kombinować, bo nie wiesz, co tak naprawdę jej dolega. Moze kichanie nie ma związku z osowiałością, a może to własnie jakaś infekcja, kto to wie...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”