utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
emsi1990nh
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 28, 2014 10:06 am

utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Post autor: emsi1990nh »

Witam, jakiś miesiąc temu mój szczurek zaczął bardzo intensywnie kichać,zaczęła się pojawiać wydzielina z noska i oczu udałam się do weterynarza uznał to za przeziębienie i zalecił witaminę C. Szczurek dostawał wszystkie witaminy nic to nie pomogło,udałam się do innej kliniki gdzie tak samo stwierdzono przeziębienie i przez 3 dni szczurek dostawał antybiotyk "Baytril 2,5%". Spytałam się pani weterynarz czy to nie przypadkiem mykoplazma ale chyba nie chciała mi poświęcić więcej czasu i olała sprawę mówiąc mi że sama nie powinnam szukać chorób ale ja sie przecież po prostu martwiłam o moje zwierzątko...Od tej pory nie widzę poprawy,szczurzyczka całe szczęście je normalnie,wychodzi z klatki ale jest tak jakby bardziej nieporadna ma problemy ze skakaniem,wspinaniem i nieraz zdarza jej się powłóczyć nóżkami.Bardzo schudła... dalej kicha i ma tą wydzielinę.Jej futerko równiez pogorszyło swój stan teraz jest bardzo zmierzwione sporo linieje.Nie chce jej męczyć kolejnymi zaszczykami na przeziębienie skoro to nic nie daje i tylko pojawiły jej się małe ranki po wbiciu strzykawki... Co robić? Szukać jakiegoś dobrego weterynarza(chociaż już straciłam nadzieje) który bardziej postara się pomóc?Czy to może być mykoplazma? Czy są jakieś domowe sposoby i w jakiś sposób mogłabym jej pomóc?Bardzo proszę o poradę
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Post autor: smeg »

Szukaj innego weterynarza, znającego się na szczurach - na forum jest lista polecanych wetów z całej Polski.

W jakim wieku jest szczurek? Skąd jesteś i u jakiego weta byłaś?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
emsi1990nh
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 28, 2014 10:06 am

Re: utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Post autor: emsi1990nh »

Jestem z Krakowa byłam 1 raz u takiego osiedlowego weterynarza a potem w AMAVET Lecznicy Weterynaryjnej.Szczurek już nie jest młody ma około 3 lata wiem że przez wiek tez się różne rzeczy dzieją ale strasznie szybko jej stan się pogorszył a wszystko się zaczęło od tego kichania:( Mój poprzedni ogonek dożył 4 lat i do końca miał ładne futerko i tą samą wagę:( Jeszcze z 2-3 miesiące temu to była iskierka wszędzie jej było dużo a teraz ma problemy nawet ze wskoczeniem na 2 piętro swojego domku.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Post autor: smeg »

Umów się u dr Lidii Lewandowskiej w lecznicy Oaza.

3-letni szczurek jest już bardzo stary, być może nie ma sensu go osłabiać antybiotykami, bo kichanie nie jest jakimś bardzo niepokojącym objawem. Gorszy stan futerka i problemy z poruszaniem mogą być wynikiem zaawansowanego wieku, to raczej normalne. Wiele 3-letnich szczurów zupełnie traci władzę w tylnych łapkach i poruszają się tylko pełzając, więc i tak nie jest źle, skoro ma tylko problemy ze skakaniem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
emsi1990nh
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 28, 2014 10:06 am

Re: utrata wagi/kichanie/pogorszony stan futra

Post autor: emsi1990nh »

Ok dziekuję za poradę.Właśnie nie chce jej męczyć kolejnymi zastrzykami.Jestem strasznie zbulwersowana jak nas potraktowali w klinice nie zostałam zapytana o wiek szczurka a ona nawet osłuchana wszystko zrobione na "odwal się".Jeszcze raz dzieki za pomoc chętnie się teraz udam do jakiegoś sprawdzonego i porządnego weterynarza i zobacze co powie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”