Ciągle kicha...

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
asuperka4
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 09, 2014 7:33 am

Ciągle kicha...

Post autor: asuperka4 »

Mam szczurka tydzień, od początku ciągle kicha i jest ospały.... Ktoś pomoze??? ;( mam jako sciółke żwirek na kota bo na trociny ma uczulenie
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciągle kicha...

Post autor: hekatomba »

Z innych Twoich postów wyczytałam, że szczurek ma zaledwie 1,5 m-ca. Osowiałość w tym wieku to niepokojący objaw, bowiem maluchy są z reguły nad wyraz energiczne i skore do zabawy. Kichanie może wskazywać na jakąś infekcję dróg oddechowych. Może to być zwykłe przeziębienie, ale nie można wykluczyć np. zapalenia płuc (czy szczurek ciężko oddycha? świszczy? "robi" bokami?). Jeśli maluch pochodzi np. ze sklepu zoologicznego lub z pseudohodowli, gdzie z reguły nikt nie dba o zdrowie szczurów, to całkiem prawdopodobne, że Twój szczurek boryka się z jakąś infekcją, która na razie może dawać łagodne objawy w postaci kichania, ale nieleczona w niedalekiej przyszłości może skończyć się tragicznie. W tym dziale znajdziesz listę polecanych lecznic w poszczególnych miastach. Znajdź tę, do której masz najbliżej i zabierz tam swojego podopiecznego. Nie zwlekaj z wizytą, bo stan ogonka zdaje się wymagać pilnej interwencji.
asuperka4
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 09, 2014 7:33 am

Re: Ciągle kicha...

Post autor: asuperka4 »

Byłam u weta, powiedział ze to katar i dał tabletki ktore podawac mam szczurkowi 1 miesiąc
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciągle kicha...

Post autor: hekatomba »

Co to za tabletki? Czy szczur został przez weterynarza osłuchany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”