kichanie i wydzielina z noska mimo antybiotyku

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zdanowska98
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 30, 2015 2:49 pm

kichanie i wydzielina z noska mimo antybiotyku

Post autor: zdanowska98 »

Dziś (30.01.15) mija tydzień odkąd mam szczurka (samiczke)dostałam ją na urodziny razem z klatką i całym potrzebnym wyposażeniem. Od samego początku kiedy przyszła do mnie kichała, czytałam o tym myślałam że to alergia ale bałam się ze jest chora i byłyśmy u weta. Dostała antybiotyk, wymieniłam jej trociny na granulki i nic, dalej kicha. Daje jej witaminę C, nie pomaga. Przykrywam jej klatkę kocykiem żeby było cieplej. Na samym początku była bardzo spokojna, cały dzień by spała (dziwne jak na młodego szczurka) nie chciała jeść nic poza kolbą, myślałam że po prostu jest do tego przyzwyczajona. Po wizycie u weta zaczęła lepiej jeść, biegać i skakać po łóżku ale dalej strasznie kicha i leci jej woda z noska, jednego dnia miała krwawą wydzieline przy nosku nosku, boję się o nią, nie wiem co może powodować to kochanie, POMOCYYY! :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: kichanie i wydzielina z noska mimo antybiotyku

Post autor: Paul_Julian »

Ta wydzielina z noska to porfiryna- taka substancja ( nie krew), która sie pojawia w stresie, w chorobie, albo po kłótni. Zwykle naokoło oczek i z noska, i czesto jest po spaniu, zanim szczurki się umyją.

Jesli chodzi o leki, to powinna dostac antybiotyk np. na 10 dni, tylko nie enroxil, jesli ma mniej niż 3 miesiące. Bactrim jest chyba dla maluchów.

Ale czy to kichanie to jest tylko takie psikanie, czy jeszcze dodatkowo np. grucha, czy wydaje dzwiek jak mokry palec o szybę ?
Bardzo często szczurki kichają na początku, potem przechodzi. Wit. C jest niepotrzebna, szczur sam ją produkuje.

O wiele lepiej jest kupić u weta kilka tabletek betaglukanu ( 1 koszt. ok. 2 zł). I codziennie przez jakies 10 dni podawać 1/3 kapsułki. Betaglukan dziala wzmacniająco, a po co faszerować malca chemią.
Warto tez zrobić inhalacje. Tu masz dokladny opis : http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... lacje.html


Szczurka powinna miec tez towarzyszke, najlepiej zaadoptowac u nas na forum, żeby nie wspierać sklepów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: kichanie i wydzielina z noska mimo antybiotyku

Post autor: Paul_Julian »

zdanowska98 Nie musisz zgłaszać postu, wystarczy , ze odpowiesz pod postem.

Jesli jest dzwięk "mokrego palca o szybę" , to koniecznie trzeba nadal brać antybiotyk, min. 10 dni.
Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy jest polecany weterynarz. Nie pamiętam dawkowania Bactrimu dla malców, mam nadzieję, że ktoś dopisze.

Tutaj http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm dawkowanie Bactrimu jest 33 mg/kg 2xdziennie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”