Kichanie alergiczne

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
TrEya
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 07, 2015 1:44 pm

Kichanie alergiczne

Post autor: TrEya »

Witam wszystkich.
Od ok 3 tygodni mam szczurka, dostałam go od kobiety, która nie mogła się nim opiekować (okazała się alergiczką). Zwierzak pochodzi ze sklepu zoologicznego. Ma ok 1,5 miesiąca, jest wesoły, grzeczny i bardzo towarzyski. Po zamieszkaniu u mnie zaczął strasznie kichać i miał wydzielinę z noska, więc udaliśmy się do weterynarza, po osłuchaniu okazało się, że był przeziębiony, dostał antybiotyk i osłuchowo jest już wszystko okej, jednak wciąż kicha. Najprawdopodobniej jest to kichanie alergiczne, jednak nie mam pojęcia co może go uczulać.
Miał następujące ściółki: kołeczki trocinowe, siano, papier+ręczniki papierowe.Przy kołeczkach kichał najbardziej, między siankiem i papierem nie było różnicy.
Jeśli chodzi o jedzenie, dostaje mieszankę ziarno,słonecznik,płatki kukurydziane, dodatkowo je to co ja(tj. kawałeczek ziemniaka,troszkę chleba,makaron,ryż itd.).Z niczym nie przesadzam, nie dostaje za dużo jedzenia. Oczywiście daję mu warzywa i owoce, uwielbia marchewkę.
Co z podanego jedzenia może go uczulać? Na jaką ściółkę mogę jeszcze zmienić?Może macie jakieś inne pomysły?
PS wiem, że może sobie po prostu kichać, bo wyczuje jakieś zapachy, ale chyba wtedy nie powinno być wydzieliny z noska?
PS2 wiem, że powinien mieć kolegę, jednak aktualnie nie mam warunków do trzymania 2 szczurków(brak finansów na dużą klatkę) i tą kwestią zajmę się niestety dopiero w kwietniu.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kichanie alergiczne

Post autor: Diego<3 »

Może to jakieś przeziębienie? Albo początek zapalenia płuc ?
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”