Enrotron- aplikacja

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Banana1
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 8:29 am

Enrotron- aplikacja

Post autor: Banana1 »

Witajcie :)
Czy ktoś z Was aplikował swoim maluchom enrotron poprzez iniekcje w okolicach karku?
Z góry dzięki za odp.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enrotron- aplikacja

Post autor: unipaks »

W jakim wieku jest szczurek?
Enrotron to enrofloksacyna, nie powinno się jej podawać szczurkom młodym, które jeszcze rosną, bo efektem bywają czasem zaburzenia w rozwoju kośćca, deformacje itp
Iniekcji z enrofloksacyny nie robi się zbyt płasko płasko pod skórą; trzeba ją też rozcieńczać, żeby nie powstawała martwica.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Banana1
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 8:29 am

Re: Enrotron- aplikacja

Post autor: Banana1 »

Szczurek ma dwa lata, także wiek raczej nie będzie przeszkodą. Pytam ponieważ nigdy moje szczurki nie chorowały, nie miałam więc styczności z tym lekiem. W nocy byłam ze swoim maluchem u weta i dostałam 5 strzykawek po jednej na dzień. Kurcze, z tych nerwów nie pamiętam do końca czy lekarz mówiła, żeby aplikować doustnie, bo przecież te co otrzymałam nie mają igieł...Wiem, że brzmi to głupio, ale dostał sporo lekarstw i chyba się pogubiłam z tym lekiem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Enrotron- aplikacja

Post autor: Paul_Julian »

Zadzwon do lekarza i zapytaj, bo enro mozna tez dawac dopyszcznie. Iniekcje podskorne dajemy w okolice uda, nie w karczek, żeby nic nie uszkodzic.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Banana1
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 8:29 am

Re: Enrotron- aplikacja

Post autor: Banana1 »

Zadzwoniłam i już wszystko wiem :)
Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”