jak podać antybiotyk?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
asuperka4
Posty: 9
Rejestracja: sob sie 09, 2014 7:33 am

jak podać antybiotyk?

Post autor: asuperka4 »

Bylam u veta i vet dal antybiotyk w strzykawce bez igly...
Mowil ze mam mu podawac doustnie
Pokazal jak mam go odwrocic ale w domu probuje ciagle i szczur nie chce wspolpracowac :/
To jest antybiotyk: floron
Pomocy !
Mozna go z czyms wymieszac???
Mam podawac dwie kropelki dziennie
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak podać antybiotyk?

Post autor: Diego<3 »

Wymieszanie czasem grozi zabiciem cząsteczek i leku w antybiotyku. Fakt... ja gdy moja Moncia żyła próbowałam podawać jej lek też doustnie no niestety ale wlewałam trochę do poidła lub Nutri Drinka. Może znasz taką osobę która pomoźe ci ją podtrzymać ale w sumie przemoc precz!!!!!! ;) :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jak podać antybiotyk?

Post autor: smeg »

Wlewanie do poidła to zły pomysł, szczur nie wypije całego na raz i właściwie nigdy nie wiadomo, jaką przyjął dawkę.

Można wymieszać antybiotyk z czymś smacznym - jogurtem, gerberkiem, śmietaną - ale w bardzo małej ilości, żeby szczur zjadł wszystko od razu. Można podać mieszankę na łyżeczce do zlizania, a jeśli szczur bardzo wybrzydza, niestety trzeba podać na siłę strzykawką do pyszczka (ale nie tą strzykawką, w której masz antybiotyk na kilka dni, tylko osobną, z odmierzoną jedną dawką).

Doksycykliny nie można mieszać z nabiałem, ale pozostałym antybiotykom nie powinien zaszkodzić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
yaza
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 22, 2007 10:57 pm

Re: jak podać antybiotyk?

Post autor: yaza »

Ja ucierłam antybiotyk z żółtkiem jaja ugotowanym na twardo. Robiłam z niego taką kulkę i dawałam do łap. Zjadane było wszystko od razu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”