Pomocy Kubuś.

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
skarbus2401
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 06, 2015 11:59 am

Pomocy Kubuś.

Post autor: skarbus2401 »

Proszę o radę bo nie wiem co dalej robić z moim Kubusiem.
Kubuś ma 18 miesięcy. Jak był mały to zaczął dziwnie głośno oddychać a z noska leciała mu czerwona wydzielina.
Wet dał mu zastrzyk poźniej lek w płynie i było ok.
Ostatnio niestety Kuba położył się w klatce bezwładnie i zaczął gwałtownie oddychać, przestał jeść schudł pojechałam z nim do weterynarza.
Od razu zrobił mu prześwietlenie stwierdził, że ma wodę koło płuc.
Kuba dostał zastrzyki i tak przez 3 dni. Jednego dnia mu się poprawiło zaczął jeśc sam sobie chodził.
Niestety od 2 dni Kuba przelew mi się przez ręce dziś wet dał mu kolejny zastrzyk wzmacniający i nawadniający.
Stwierdził, że to ostatni sposób leczenia nic więcej nie znajdzie dla niego.
Kubuś sam wychodzi z klatki ale dziwnie się kołysze, szybko się męczy cały czas chce się przytulać.
Nic nie je a ja nie wiem jak go do jedzenia zmusić. Próbowałam dać mu ze strzykawki ale wypluwa.
Boję się tej decyzji ale nie chcę aby się męczył.
Co jeszcze mogę zrobić jak go ratować?????
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy Kubuś.

Post autor: noovaa »

Objawy jak i sama woda wskazywałyby na problemy z sercem. Są leki nasercowe, które co prawda nie wyleczą, ale mogą poprawić komfort i długość życia dla szczura. Jeśli masz możliwość, zmień weterynarza, może inny będzie się lepiej w tym orientował. Przykładowe leki: vetmedin, prillium - na serce. Furosemid - ściągający wodę z płuc, ułatwiający oddychanie, jednak odwadniający, więc nie wskazany jeśli szczur sam nie pije.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
skarbus2401
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 06, 2015 11:59 am

Re: Pomocy Kubuś.

Post autor: skarbus2401 »

Niestety wczoraj Kubuś odszedł :-(
Przelewał się przez palce nie był w stanie sam utrzymać się na łapkach.
Mam wielką nadzieję, że już teraz nie cierpi.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy Kubuś.

Post autor: noovaa »

Przykro mi :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”