Duszności, osłabienie

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szaramysz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 17, 2014 8:10 pm

Duszności, osłabienie

Post autor: szaramysz »

Wczoraj Łaszek był osowiały, chował się i nie chciał jeść. Wieczorem zauważyłam, że ciężko oddycha - boczki strasznie mu "chodziły". Lekarka stwierdziła, że to infekcja górnych dróg oddechowych z możliwym przejściem na dolne, słyszała minimalny szmer. Dostał Catosal, Dexasone i Baytril 2,5%. Dziś wieczorem mamy się znów pokazać. Jednak widzę, że w ogóle mu nie pomogło, zarwałam pół nocy, sprawdzając co dwie godziny, co z nim. Nie wiem, czy za dużo wymagam, żeby lek zaczął już działać, czy to raczej normalne, że działa powoli, a może diagnoza jest błędna. Zaczęłam już wymyślać inne możliwe scenariusze - że może to guz przysadki, bo szoruje pyszczkiem po podłodze, że może to jednak serce, bo poprzedni szczur miał takie same objawy. Martwię się i nie wiem, co robić - czekać do wieczora, tak jak się umawialiśmy, czy jechać zaraz?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duszności, osłabienie

Post autor: Paul_Julian »

Catosal to witaminy, Dexasone to steryd, wiec powinno coś Łaszka ruszyć. Nie wiem ile dostał Baytrilu, dobra dawka to 5 mg Enrobiofloxu ( czyli baytrilu) 1x dziennie.
Przy guzie przysadki zwykle jest też krzyzowanie łapek. Skrzyzuj mu łapki jak siedzi na podłożu i sprawdz, czy daje radę sam je rozkrzyzować. Zdrowy szczur powinien dać radę. Nie wiem jednak jak moze byc ze zwyczajnie chorym szczurem, ale też powinien jakoś dac radę. Mój przysadkowiec Igor jak mu sie skrzyżowalo łapki, to były jak związane i nawet jak próbował myc pyszczek to też z lapkami na krzyż. I charakterystyczne tez bylo to, że jak jadł, to szurał pyszczkiem po całej miseczce. Nie tak jak zdrowy szczur, który zjada jedzonko z jednego miejsca z pełną koncentracją.

Tutaj masz filmiki do obejrzenia i porównania serce i płuca:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=32626

Steryd powinien szczurka ruszyć dość szybko, ale może to jeszcze za wczesnie. Mozesz spróbować Galastopu, jesli Twoja lekarka ma go w sprzedaży. Pierwsza dawka to jakieś 5 ml, mozna dawac na raty ( bo niesmaczne). Tylko wtedy nie dawaj sterydu, bo nie bedzie wiadomo, co pomoglo.

Możesz zadzwonić do wetki i po prostu zapytać czy masz czekac do wieczora czy już jechać.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”