PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: Paul_Julian »

moniaspadlazkonia pisze:
Boje sie ze zacznie sie dusic. Moj poprzedni szczurek tak zmarl :( dostal dusznosci, umeiral mi na rekach. Mam traume do dzisiaj. .
Jak będą dusznosci, to wtedy szybko rób zastrzyk z furosemidu. Jesli chodzi o traumę to doskonale Cię rozumiem, bo też miałem jednego szczurka z dusznosciami :( Ale to wczesniej zauwazysz, ze "poziewuje".

A wyrywanie bułki to bardzo dobry znak :D Pilnuj tylko, zeby się nie zakrztusił. Jak wcina gerberki, to nie musi pic, ale bardzo dobre zamiast gerberków jest rozmoczone Rat complete. Kilka granulek się fajnie rozmoczy w łyzce wody w jakies 15 minut, nawet mój przysadkowy staruszek nie miał problemów i bardzo chętnie wcinał takie mokre kuleczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

Paul_Julian pisze:
moniaspadlazkonia pisze:
Boje sie ze zacznie sie dusic. Moj poprzedni szczurek tak zmarl :( dostal dusznosci, umeiral mi na rekach. Mam traume do dzisiaj. .
Jak będą dusznosci, to wtedy szybko rób zastrzyk z furosemidu. Jesli chodzi o traumę to doskonale Cię rozumiem, bo też miałem jednego szczurka z dusznosciami :( Ale to wczesniej zauwazysz, ze "poziewuje".

A wyrywanie bułki to bardzo dobry znak :D Pilnuj tylko, zeby się nie zakrztusił. Jak wcina gerberki, to nie musi pic, ale bardzo dobre zamiast gerberków jest rozmoczone Rat complete. Kilka granulek się fajnie rozmoczy w łyzce wody w jakies 15 minut, nawet mój przysadkowy staruszek nie miał problemów i bardzo chętnie wcinał takie mokre kuleczki.
Dzieki za rade :) ja juz probowalam z versele-laga complete o tej mowisz? (Moje tylko ta karme jedza sucha) A z mokrych to tylko gerbery :o Paragon tak jak wspominaliscie biegal niedawno jak nowonarodzony nie zrobil ani jednej przerwy na oddech do czasu gdy nie spadl mi pilot na podloge... Tak sie przestraszyl odglosu - dostal takiej predkosci ze biegal po scianach, uciekal po calym poloju, tulilam go glaskalam po 10 min na rekach w bezruchu, znowu dostal speeda doslownie bez przyczyny i uciekl mi z rak jak mydlo :/ dziwne bo nigdy tak nie mial. Albo te leki, albo jest przewrazliwiony i boi sie wszystkiego po tych czestych wizytach u weta. Przestraszylam ske bo przeciez w jego stanie te ataki paniki sa ryzykowne. Chodze na palcach staram sie byc cicho, telewizor sciszony a tu ten nieszczesny pilot :( Zapomnialam wspomniec ze czekamy rowniez na wynik wymazu z nosa (obaj moi chlopcy mieli wczoraj pobierany wymaz po krotkiej narkozie wziewnej)) :/ :(
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

1. UNIDOX 2x dziennie 0,4ml doustnie
2. ENROXIL 2x dziennie 50mg 1/8tabletki doustnie
3. FUROSEMID 2xdziennie 0,25ml podskórnie
4. CARDISURE (na moja prosbe) 2xdziennie 1/24 :O tabletki

Mam problem z podawaniem enroxilu - wszedzie go wyczuwa i nie chce jesc :/
A i pytanie do Was czy moge te leki mieszac np wszystko na raz enroxil unidox i cardiosure? Wiem ze furosemid dopiero po 2-3 godzinach po cardiosure ale czy moge te doustne razem wszystkie zmieszac? Nie ukrywam ze nie lubie go budzic co godzine i kazdy lek podawac oddzielnie :( rano 3 razy i 3 razy wieczorem..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: Paul_Julian »

U moich enroxil wchodzi z syropem Bioaron. Albo ze słodkim sinlakiem. Albo z jogurtem/serkiem. Niestety, enro jest gorzkie i trudno je ukryć.
Co do mieszania, to najlepiej żeby było chociaz z 30 min. odstępu miedzy lekami. Niech sobie lata po łózku chociażby przez ten czas.

Co do Versele laga complete - tak, dokładnie chodzi mi o tę karmę :) Namocz kilka kulek i sprawdz czy zje. Inaczej to sie rozbestwi gerberkami :D Dobrze, że Paragonowi się poprawiło - najwyrazniej furosemid i nasercowe podziałały :) Oby tak dalej. A to, zę spanikował, to trudno, niektóre sa takie panikarze :( U mnie to im większe szczurki, to tym większe panikarze, i czlowiek chodzil kichac do innego pokoju XD
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

Paul_Julian pisze:i czlowiek chodzil kichac do innego pokoju XD
:D ;D hahah <3 Paragonowi dzisiaj jest naprawde lepiej (tfutfutfu nie chce zapeszac), mam nadzieje ze to nie jest stan "przed agonalny" bo bywa tak ze sie polepsza a pozniej raptownie pogarsza.
W kazdym badz razie teraz pytanie co zaszkodzilo, a co zadzialalo pozytywnie.
Bede obserwowac. Nie wiem jak Wam dziekowac za to ze sie zaangazowaliscie w pomoc Paragonkowi <3
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: ol. »

Dobre wieści, też cieszę się, że Paragonowi lepiej się oddycha, i mam nadzieję, że poprawa będzie trwała :)
Na echu też widać wodę w klatce piersiowej, więc nie będzie trzeba robić kolejnego rtg żeby stwierdzić czy tutaj nastąpiła poprawa. Jeszcze tylko odkryć w czym leży problem i co pomaga. Niech i to się uda:)
(Dr Rosińska... ogarnia, chociaż doświadczenie i intuicję dr Rzepka ma o niebo większe, szkoda, że nie udało Wam się wcisnąć do niej, w czwartki przyjmuje po 16 )

Co do rzeczy, w których dobrze podaje się leki polecam Ci jeszcze zarodki pszenne -https://www.sante.pl/produkty/pokaz/zar ... owane-150g, świetnie kryją gorycz leków (również enroxilu) i szczury bardzo je lubią. Przy tym to naturalny produkt bez zbędnych cukrów, których już wystarczająco jest w nutri i sinalcu. Dostaniesz je w większości marketów. A oprócz leków dajesz też probiotyk i osłonowe, tak ?
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

ol. pisze:Dobre wieści, też cieszę się, że Paragonowi lepiej się oddycha, i mam nadzieję, że poprawa będzie trwała :)
Na echu też widać wodę w klatce piersiowej, więc nie będzie trzeba robić kolejnego rtg żeby stwierdzić czy tutaj nastąpiła poprawa. Jeszcze tylko odkryć w czym leży problem i co pomaga. Niech i to się uda:)
(Dr Rosińska... ogarnia, chociaż doświadczenie i intuicję dr Rzepka ma o niebo większe, szkoda, że nie udało Wam się wcisnąć do niej, w czwartki przyjmuje po 16 )

Co do rzeczy, w których dobrze podaje się leki polecam Ci jeszcze zarodki pszenne -https://www.sante.pl/produkty/pokaz/zar ... owane-150g, świetnie kryją gorycz leków (również enroxilu) i szczury bardzo je lubią. Przy tym to naturalny produkt bez zbędnych cukrów, których już wystarczająco jest w nutri i sinalcu. Dostaniesz je w większości marketów. A oprócz leków dajesz też probiotyk i osłonowe, tak ?
Nie wiedzialam o zarodkach, sprobuje ! :)
Oczywiscie dostaja obaj probiotyk 2 razy dziennie. :)
Paragon oprocz probiotykow wszystkie leki ktore wczesniej wymienialam.
Szogun oprocz probiotykow dostaje unidox. Od urodzenia kicha porfirynami praktycznie non stop. Tez we wtorek zrobie mu usg. Mysle ze on moze miec te "blizny" w drogach oddechowych. Bo oprocz kichania zawsze czuje sie fantastycznie, bardziej zywego szczurka z adhd nie widzialam :)
Dziekuje ol ! :) <3
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

Obrazek

co o tym myslicie? :( podobno jest zle i ma slabe rokowania, a moze u kogos zdarzyl sie cud i szczuras jeszcze dlugo zyl?
Po jego zachowaniu na dzien dzisiejszy nie widac, aby cos mu dolegalo.. :(
moniaspadlazkonia
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 14, 2016 10:27 am

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: moniaspadlazkonia »

http://imgur.com/KRK7Muw

co o tym myslicie? :( podobno jest zle i ma slabe rokowania, a moze u kogos zdarzyl sie cud i szczuras jeszcze dlugo zyl?
Po jego zachowaniu na dzien dzisiejszy nie widac, aby cos mu dolegalo.. :([/quote]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PUNKCJA CZY LECZENIE SZYBKA DECYZJA

Post autor: Paul_Julian »

Nie martw się tym, ile mu zostalo, czy miesiąc czy więcej. Nie ma co tego liczyć, trzeba sie cieszyć tym, co jest teraz. Jesli na lekach nasercowych jest lepiej, to dobrze.
Mi się wydaje, ze antybiotyki mozna by odstawić - po co dodatkowo obciążać organizm- ale to musisz skonsultować.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”