Przeziębienie a alergia

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Przeziębienie a alergia

Post autor: zosiek29 »

Pierwsze i zasadnicze pytanko - jak odróżnić te dwa od siebie? Szczególnie w początkowym stadium.
Drugie, czy szczur może reagować kichaniem na konkretny typ materiału ( filc, polar etc. zakładając, że dany proszek nie uczula )? Moja mała zaraza siedzi u siebie w klatce, jako podłoże ma ekologiczne patyczki firmy Proven, w podobnych albo i tych samych przesiadywał w zoologicznym, a na to położony dodatkowo kawałek flanelowej koszuli, żeby mógł się grzać. Problem w tym, że Kajtek prycha i kicha, słychać przy oddechu, że ma katar, mimo to oddycha noskiem i stąd myślę charczenie. Z góry założyłam, że to przeziębienie, ale gdy biorę go na łóżko, po ok. 5 minutach wszystko jest w porządku. Dopiero w klatce łapie ten stan. A w związku z tym, że wcześniej przebywał na takim samym podłożu i było ok. zastanawia mnie co może wywoływać te objawy? Profilaktycznie podaję mu co dwa dni Vibovit Bobas, prawdopodobnie spróbujemy też inhalacji. Mały zachowuje się poza tym normalnie.
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Przeziębienie a alergia

Post autor: zosiek29 »

Edit: właśnie zauważyłam, że podłoże to zrobione jest z drzew iglastych. Możliwe, że to on wywołał objawy typowo moim zdaniem przeziębieniowe?
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przeziębienie a alergia

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej jak w klatce dasz mu same ręczniczki papierowe, i wtedy po kilku dniach zobaczysz czy kicha czy nie.
Najczęsciej uczulają trociny. Mozliwe, ze same kołeczki nie uczulają ( w końcu są to sprasowane wiórki i pewnie poddane obróbce jakiejś), ale dopiero jak szczurek nasika,a kołeczek sie rozpadnie - uczulają fruwające paproszki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: Przeziębienie a alergia

Post autor: zosiek29 »

Kajtek od wczoraj ma wyłożoną klatkę ręcznikiem, od tej pory tylko parę razy kichnął, charczenie ustało. A więc problem częściowo rozwiązany. Bo jednak jakąś ściółkę znaleźć trzeba, same papierowe ręczniki nie powstrzymują zapachów, a i wymieniać je trzeba właściwie po kilku godzinach. To samo jeśli chodzi o szmaciane materiały. Pojechałam wczoraj od razu do zoologicznego i kupiłam mu kołeczki, tym razem w 100% z drzew liściastych, zobaczymy, czy te mu nie zaszkodzą również. Przy poprzednim szczurze, Lucjanie [*] stosowałam żwirek Benek, lecz Kajtkowi upodobał się on jako żarełko, tak więc nie będę ryzykować. A szkoda, bo akurat żwirek ten był bardzo dobry, nie śmierdział ani nie uczulał i ogólnie było ok. przy poprzednikach :(
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”