Dlaczego mój szczur kicha?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Dlaczego mój szczur kicha?

Post autor: Baxi »

Od pewnego czasu mój szczur kicha. Właśnie wróciłam do domu i kicha jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Drugi też ale bardzo rzadko. Mają w klatce granulat bezzapachowy, bo te zapachowe często uczulają. Dzisiaj miała na nosku trochę porfiryny, co bardzo mnie zaniepokoiło ale nie pojawiła się znowu. Są święta więc nie ma opcji żeby jechać do weterynarza. Co to może być? Może dać jej jakąś witaminę C albo echinaceę? Bardzo proszę o pomoc...
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego mój szczur kicha?

Post autor: Paul_Julian »

Daj ją na razie na ręczniczki papierowe i mozesz podawać kilka kropel echinacei.

Mozesz też inhalowac szczurka : http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... lacje.html
Jak nie masz ziół to uzyj mięty z herbaty :D

Jęsli nie pomoże np. do wtorku-środy, to u weta (nawet bez szczurka) mozesz kupić kilka tabletek betaglukanu ( moze być tez pod nazwą np. Immunovet) i podawać 1/3 ampułki 1 x dziennie przez 10 dni. A potem miesiąc przerwy.
Ale jesli zacznie sie bardziej smarkać, chrumkać czy gwizdać to wtedy trzeba iśc koniecznie do weta na osłuchanie.

Granulat nakładaj łopatką, zeby nie pyliło.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Re: Dlaczego mój szczur kicha?

Post autor: Baxi »

Bardzo dziękuję Paul_Julian :)
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”