Kichanie, prychanie, krew przy nosku

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lilo1106
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 18, 2018 5:26 pm

Kichanie, prychanie, krew przy nosku

Post autor: Lilo1106 »

Witam,
Mam szczurka od 2 tygodni. Jest to młoda samiczka kupiona w sklepie zoologicznym. Od samego początku tak jakby pokichuje i prycha. Mimo to jest łagodna i dosyć ruchliwa. Jednak dzisiaj przy kolejnym sprzątaniu klatki zuważyłam takie mikro kropelki pozasychane na obrzeżach plastikowych klatki. Nie są koloru jasnego, raczej wygląda mi to na zawartość krwi. Nosek ma też troszkę jakby zaczerwieniony. Oczywiście jutro pójdę ze szczurkiem do weterynarza, jednak liczę na pomoc i wasze sugestie co do stanu zdrowia malucha.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kichanie, prychanie, krew przy nosku

Post autor: Paul_Julian »

Ta "krew" to porfiryna, pojawia sie przy stresie i często w trakcie choroby. Normalnie się tez pojawia po spaniu, ale szczurek czysci sobie oczka i nos.
Na pewno tak reaguje, bo jest nowe miejsce. Koniecznie idź z nią do weterynarza, bo szczurki z zoologicznego bardzo często mają świerzb, i trzeba jeszcze sprawdzić czy to samiczka. A potem zaadoptować jej kumpelkę, bo szczurki są stadne. Tylko nie kupuj w zoologicznych, poszukaj na forum adopcji blisko siebie, albo na facebooku tutaj https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”