[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szati83
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2005 4:07 am

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: szati83 »

Witam serdecznie. Od dwóch tygodni, jak nie lepiej mój szczur jest chory. Objawy są tego typu, że bardzo szybko się męczy, ma bardzo przyśpieszony oddech. Głowę musi trzymać w górze lub w dole. Jest małoruchliwy, ciągły czerwonawy wyciek z nosa. Do tego wszystkiego jest mało ruchliwy i bardzo mało je i pije. Od dwóch tygodni chodzę z nim do pobliskiego weta, który dzień w dzień daje mu antybiotyk, kroplówkę i witaminy. Sam w domu poję go vibovitem, bo sam rzadko spogląda do poidełka. Lekarz osłuchiwał go kilkakrotnie i stwierdził, że z płucami i sercem jest wszystko ok. Najprawdopodobniej jest to przeziębienie lub jakaś bakteria. A zapomniałem dodać że nasłuchując nosek słychać coś jakby "ciuchcie". Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Proszę o pomoc, bo to wszystko już za długo się ciągnie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: Nisia »

Pierwsza rada, która mi przychodzi do głowy: skonsultuj się z innym wetem. Nigdy nie zaszkodzi, a wręcz może okazać się, że pierwszy postawił mylną diagnozę.

A z tymi "ciuchciami". Czy to jest takie jakby głośne dmuchanie? Moje, jak mi włoża nosa do ucha, to zawsze tak dmuchają, dmuchają też, jak włożą nosa w jakąś dziurę, albo jak kopią w ziemi. Wydaje mi się, ze to jest absolutnie normalne, bo robią to tylko w tych przypadkach, a poza tym nie ma żadnych innych objawów.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: ESTI »

To mogą być problemy z krążeniem, z sercem, powikłania po jakiejś chorobie...być może to jednak zapalenie płuc?

To, że nie je i nie pije, jest normalnym objawem podczas choroby. Szczurek jest apatyczny bo źle się czuje, nic dziwnego.
Możesz napisać jakie leki dostawał (nazwy)?
I czy jest możliwość skonsultowania się z innym wetem, bo dwa tygodnie bez poprawy, to baaaardzo nie dobrze.
Obrazek
szati83
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2005 4:07 am

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: szati83 »

Ewidentnie ma coś z górnymi dorgami oddechowymi. Osłuchiwało go w sumie 3 weterynarzy z mojej miejscowości tj. Trzebnicy (koło Wrocławia). Jaki antybiotyk dostawał tego nie wiem, ale dziś dowiem się, gdyż idę na kolejne zastrzyki. Wiem jak mój szczur oddychał jak był zdrowy. To były spokojne oddechy lecz teraz ten oddech jakby był mocno wybiegany i zmęczony.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: merch »

dziwnie to wszystko wygląda, trudno cos poradzić. moze tylko na wszelki wypadek sprobuj zminić sciółkę na prasowaną kocią ( ja mam sprawdzony cats dream i reczniki papierowe lub biały papier toaletowy), moze jest to jakaś alergia?????????Przejscie sie do innego weta nie zaszkodzi. Wydaje mi sie ( spytaj weta ) ze można by dołaczyć coś przeciwalergicznego i ewentualnie rorszrzającego oskrzela jako to drugie możesz mu dawać czekolade najlepiej gorzką.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
szati83
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 03, 2005 4:07 am

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: szati83 »

Właśnie chciałem się dowiedzieć o dobrego weterynarza we Wrocławiu. Wiem, ze na forum są wypisani ale chcę mieć pewność, że ten jest naprawdę dobry. Powiem szczerze, że kasa się kończy i ganianie po wetach zaczyna mnie męczyć a tym bardziej mojego szczura.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] przyspieszony oddech

Post autor: krwiopij »

szati83, czy szczurek porusza boczkami przy oddychaniu? jesli tak, to moze to byc zapalenie pluc... zdarza sie, ze nawet przy ciezkim zapaleniu pluca osluchowo zdaja sie byc czyste (rzadko, ale sie zdarza)... osobiscie radzilabym zrobic przeswietlenie - to powinno rozwiac watpliwosci...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”