[UKŁAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[UKLAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Post autor: ESTI »

Wspolczuje i strasznie zaluje, ze tak sie to potoczylo...sledzilam temat i jestem zasmucona, ze tak szybko to wszystko sie potoczylo...przykro mi...:-(
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Post autor: Nisia »

[quote="Dinusia"]Moja Ratina charczy prawie od dwoch tyg... w srode bylam z nia u weta i dostala antybiotyki...ale nie widze znaczacej poprawy... jedynie odglos charczenia zmienil sie w swiszczenie...tylko czasem charczy i to odsc glosno, poza tym zachowuje sie normalnie. Ma apetyt i energie. Widac, ze ma klopoty z oddychaniem, ale nic z noska nie wyplywa... tylko poryfiryna w minimalnych ilosciach.[/quote]
Identyczne objawy jak u mojej Faty. Poczytaj, napisałam o tym osobny wątek w tym dziale.
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[uk?. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Fusher123 »

Nie chce wyjść na kogos kto nie dba o szczurka wiec pisze ten post. Rano było dobvrze, około godziny 14 Tequilla zaczęła być senna i mniej biegać, potem już połozyła sie spać, a teraz zauważylem że leżąc wydawało by sie że kaszle po "szybkim" wydmuchiwaniu powietrza ( nie wiem jak to inaczej opisać ) tyle że to kaszlanie jest bez żadnych odgłosów. Co to może być? Dać jej jakiś Vibowit czy coś innego na wzmocnienie??

Dodam jeszcze, że teraz śpi w hamaczku. Przykryłem ją szmateczkami z wierzchu żeby cieplej jej było.
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 3:44 pm przez Fusher123, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: limba »

Fusher123, moze to byla czkawka?
Kaszel zazwyczaj slychac... Witaminy jak najbardziej wskazane no i koniecznie obserwacja. A jak oddech? Normalny czy przyspieszony?
Koniecznie mala obserwuj. Jesli zacznie wydawac z siebie dzwieki (kaszel, chrumkanie itp) to trzeba mala zabrac do weta. Oczywiscie takze jesli nadal bedzie osowiala.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Fusher123 »

nie wime jak moge rozumiec przyśpieszony bo szczury ogolnie szybko oddychają ale nie zauwazylem zeby szybciej oddychała. Jutro kupie Vibovit, w jakich dawkach mógłbym go podawac aby nie "przewitaminowac" szczurci??
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: limba »

Fusher123, jakby szybciej oddychala to bys zauwazyl (tak mysle).

Ja daje na poidlo ok 1/8 torebki, ale zazwyczaj wsypuje na oko.(codziennie trzeba wymieniac)

Do zarelka np serka waniliowego na raz ok 2 szczypty.

edit/


>>TUTAJ<< caley temat o vibowicie.
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 4:27 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Fusher123 »

limba ale Tequilla nie zje całego ogromnego serka zje jakąs 1/4 max, próbowałem dać jej "serek pyszny" bananowy to jadła ale tez nie za duzo, trafił mi się jakiś szczurek nie jadek :jezor2:.

[quote="limba81"]Ja daje na poidlo ok 1/8 torebki[/quote]

Ja mam poidełko o pojemności około 100 "oc" (tak na miarce pisze a opakowanie wyrzuciłem ;/ )
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: limba »

Fusher123, ale absolutnie nie caly serek :lol: to zdecydowanie za duzo. Wystarczy lyzeczka serka.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Fusher123 »

jutro po szkole wracam do domu, biore szczurcie i gonie jak najszybciej do weta chyba cos sie jej pogorsza juz śpi ciagle, ale nie widziałem aby powtórzyło sie to "kaszlanie" ) teraz lezy u mni w rekawie. nosek ma cieply jak sie ją próbuje podniesc to ziewnie przeciagnie sie i umyka przed reką aby dalej polozyc sie ;/;/;/ boje sie aby nic sie jej nie stalo :(
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 6:40 pm przez Fusher123, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: limba »

Fusher123, oczywiscie Ty znasz swojego szczura najlepiej i jesli cos Cie niepokoi to nie zwlekaj.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Ania »

Fusher - jeśli Twój szczurek to ten sam, co w Twoim podpisie na przerobionym zdjęciu, to przypuszczam, że zwierzaka dopadła choroba już rozwijająca się. Szczurek na zdjęciu nie wygląda na zdrowego (przerzedzona sierść, ślady porfiryny).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Fusher123
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 24, 2006 2:49 pm

[ukł. oddechowy] "jakby" kaszlanie

Post autor: Fusher123 »

porfiryny nie mma na nosie ani na oczkach, a ta melancholia to chyba przejściowa była, z sierścia tez raczej w porządku teraz bo ma normalną (tamto zdjęcie stare jest jak była jeszcze mała teraz podrosła) i patrze znów biega i chce sie bawić. Będę ja jeszcze obserwować


edit:
aaa chodzi ci o ta grafikę, to nie był mój szczur, zdjęcie wziąłem z internetu bo sam odpowiedniego nie miałem.
Ostatnio zmieniony pn gru 04, 2006 3:13 pm przez Fusher123, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ania24
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 05, 2010 2:29 pm

Re: [UKŁAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Post autor: Ania24 »

Mój Kevin jest chory, pomóżcie!
Cały czas kicha i świszczy, rzęzi też trochę, z nosa wypływa galaretowata, różowawo pomarańczowa wydzielina, poza tym ma apetyt i jest energiczny tak jak wcześniej, nie wiem czym to jest spowodowane, w klatce ma wióry, od kiedy go mam czyli od roku miał zawsze wióry, a to kichanie ma od jakichś 3 tygodni, na początku było to rzadkie, ale z czasem stało się coraz częstsze, teraz jak nie śpi to ciągle kicha, nie wiem co robić:(

Ania
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [UKŁAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Post autor: unipaks »

Ogonkowi trzeba osłuchać oskrzela i płuca ,więc wizyta u dobrego gryzoniowego weta wskazana. Jeśli kicha już tyle czasu , bezpieczniej będzie to sprawdzić.
Teraz możesz podać mu Bioaron 1 - 2 kropelki dziennie albo 1/4 tabletki Rutinoscorbinu - nie oba , bo to za duża dawka witamin naraz )
Do tego Echinacea - jeżówka purp.- pół tabletki . Jeśli nie masz w tabletkach , można podawać Echinacea purp. w kroplach (ta jest na bazie alkoholu więc tabletki byłyby zdrowsze) - 1 kropelkę dziennie przez tydzień do 10 dni i potem miesiąc przerwy. Zamiast Echinacea można dawać 1/3 kapsułki Scanomune albo Betaglukan - tyle proszku co malutkie ziarnko sezamowe, rozpuścić w kropelce wody lub soczu i przemycić w jedzonku
Pod noskiem smaruj maścią majerankową , ułatwia oddychanie, możesz też ustawić obok klatki miseczkę mocno ciepłej wody z kilkoma kroplami Olbas oil .
A trociny naprawdę lepiej zmienić na zdrowszą ściółkę
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [UKŁAD ODDECHOWY] zatkany nos, ataki kaszlu i kichania

Post autor: mietła »

unipaks pisze:Ogonkowi trzeba osłuchać oskrzela i płuca ,więc wizyta u dobrego gryzoniowego weta wskazana. Jeśli kicha już tyle czasu , bezpieczniej będzie to sprawdzić.
Teraz możesz podać mu Bioaron 1 - 2 kropelki dziennie albo 1/4 tabletki Rutinoscorbinu - nie oba , bo to za duża dawka witamin naraz )
Do tego Echinacea - jeżówka purp.- pół tabletki . Jeśli nie masz w tabletkach , można podawać Echinacea purp. w kroplach (ta jest na bazie alkoholu więc tabletki byłyby zdrowsze) - 1 kropelkę dziennie przez tydzień do 10 dni i potem miesiąc przerwy. Zamiast Echinacea można dawać 1/3 kapsułki Scanomune albo Betaglukan - tyle proszku co malutkie ziarnko sezamowe, rozpuścić w kropelce wody lub soczu i przemycić w jedzonku
Pod noskiem smaruj maścią majerankową , ułatwia oddychanie, możesz też ustawić obok klatki miseczkę mocno ciepłej wody z kilkoma kroplami Olbas oil .
A trociny naprawdę lepiej zmienić na zdrowszą ściółkę
czy echnaceę w tabletkach podawać pół tabletki dziennie też tydzień do 10 dni jak kropelki?mój szczurek od paru dni trochę więcej kicha(wcześniej kichał ale tylko czasami).nie jest to wina ściółki,bo narazie jest w białym papierze.ale zrobiło się zimno,a u mnie łazienka rozgrzebana i z tego powodu brak ogrzewania chwilowy i mieszkanie trochę wychłodzone.może to jest powodem.nic więcej mu nie jest więc do weta nie idę ale echinaceę bym mu podała.nie zaszkodzi,a może pomóc.czy lepiej vibowit?czekam na Wasz odzew i lecę do apteki.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”