Strupki, dziwne rany

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Claudia »

Przyznam, że szczurka kupiłam w zoologu, ale to 2 lata temu i było z nim ok. Jak już mówiłam strupki się pojawiły kilka miesięcy temu. W takim razie zaraz po weekendzie pójdę do weta, jutro od rana do wieczora niestety na uczelni. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Post autor: Paul_Julian »

Z tym zoologiem, to mi chodzilo o to, że szczurki ze sklepu sprzedawane jako zdrowe, bardzo często własnie tak wyglądają :(
Weź od razu obydwa zwierzaczki. Nawet taki osiedlowy wet ma u siebie ivermektynę albo insectin. Moze uda Ci sie w sobotę ?
Dobrze by było na razie dać szczurkom same ręczniczki papierowe i nie dawać białka ( twarożek, żółty ser, jajko). Bialko powinno się dawać rzadko ( np. kawałek co tydzień) , ale w takim przypadku chyba lepiej ograniczyć wszystko, co może dodatkowo zaszkodzić.
Napisz koniecznie, co słychać u ogonów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Claudia »

Właśnie wróciłam od weta ;/ Powiedzcie mi proszę ile kosztuje cała ta zeskroblina i badanie na świeżby,pasożyty i inne te cholerstwa?
Co do lekarza,spsikał mi szczura jakimś aerozolem, którym spsikiwał stoły po zwierzęcych pacjętach. Mówił, że to odgrzybiacz,działa na świeżb, itp. Zapłaciłam za to 8zł. Potem wcisnął mi koci żwirek i kazał najpierw odstawić trociny, dopiero za 2-3tygodnie przyjść do kontroli. Na dobrą sprawę on nawet nie obejrzał ogonka, tylko jego asystentka miała okazję go zobaczyć, bo go spryskiwała tym odgrzybiaczem i wcierała,a jej komentarz na widok ran był następujący:"nieźle się drapie"
Ja już nie wiem sama.... Usiłowałam mu powiedzieć o leku, o którym piszecie, o ivemektrynie, tylko zapomniałam jak ten lek się nazywa i zaczełam mu opisywać na co jest i strzelać nazwami : iwametryna,iwemetryna. Powinien chyba skojarzyć no nie?! :-\ A on mówił,że nie wie o czym mówie,że nie zna takiego leku. Ehhh w dupe :'( :'(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: noovaa »

Ja również zapomniałam nazwy i po pierwszym słowie lekarz wiedział o co mi chodzi.

Odgrzybiacz na pasożyty ? Nie znam się na tym, ale sceptycznie na to patrzę... choć z trocinami powiedział Ci dobrze.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Claudia »

Tak wiem,że z trocinami mówił dobrze, sama od początku pisałam o odstawieniu i ew. późniejszej wizycie u weta. Co do odgrzybiacza, no aerozol do dezynfekcji stołów. Lekarz powiedział, że działa on bakteriobójczo, grzybobójczo, na te wszystkie świerzby i pasożyty.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

W sprayu jest Insektin. Ale to lek, nie sadzę , żeby ktos "marnował" lek, jesli do dezynfekcji są inne środki.
Oczywiście, ze taki preparat może zlikwidowac świerzb, tylko nie służy do pryskania na ogony. Chyba, ze ten lekarz uzywał Insektinu na stoły O_O Oby tak było.
I nie obejrzał w ogóle szczura.
Nie masz tam kogoś bardziej kompetentnego? to chyba jakiś konował.... masz może możliwośc do niego zadzwonić , żeby podał nazwę tego środka ?

Za wymaz w laboratorium płaci sie ok 30-40 zł, zeskrobina na pewno jest tańsza. Tylko nie rób u tego lekarza ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Claudia »

On mi zawołał 200zł za to badanie:zeskrobline i jej przebadanie. Mnie niestety, ale nie stać na taki wydatek jednorazowo. Jak już to w ostateczności,jak nie pomoże zmiana ściółki i ivemektryna. Oczywiście, że pójdę do innego weta, ale to dopiero za jakiś czas. Muże uzbierać pieniążki na wizyte.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

200 zł ? Chyba żartuje.....
Sama ivermektyna u weta bedzie kosztowała kilka zlotych, może ktoś zna lepszego w Twoim miescie?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: noovaa »

Możesz iść bez szczurka i poprosić o lek. Z tym że w bardziej zaawansowanym stadium lepiej podać w zastrzyku.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Claudia »

No właśnie wszyscy weterynarze w moim mieście, to naciągacze :-\ Moje miasto nie jest duże, a co za tym idzie kazdy weterynarz z 1pacjenta chce wycisnąć jak najwięcej pieniędzy. A ceny mają jak widać ogromne. Oczywiście pójde do innego weta, powiem od razu co chce, naściemniam jesli nie beda mi chcieli sprzedać tego leku, albo wcinać będą zbędne pigułki jak zawsze ^-^
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: unipaks »

200zł?! :-X
za wzięcie zeskrobiny i zbadanie jej pod mikroskopem płaciłam grosze, możliwe że gdyby to była pierwsza wizyta i badanie u nowego weta, byłoby więcej, ale i tak nie powinno to być dużo :P
Szkoda, że nie dał biedakowi od razu środka przeciwświądowego, żeby zniwelować swędzenie do minimum i pozwolić się rankom goić - ale może lepiej bedzie jak poda to inny wet, bo to spryskanie szczurka preparatem odkażającym stoły mocno mi się nie podoba... :-\
Jesli kompetencja weta budzi wątpliwości, to po wyłuszczeniu problemu i obejrzeniu szczurka pierwsza pytaj, co lekarz o tym myśli i co ma do zaproponowania - powinien podać konkrety jeśli chodzi o objawy choroby oraz działanie leku, zwłaszcza czy jest dopuszczalny dla naszych ogonków. Zwracaj też baczną uwagę na to, czy przed obejrzeniem Twojego pupila umył ręce ( nie mydłem w kostce!), czy wyciera je w reczniki jednorazowe ( a nie w w zwykły ), skąd wyjmuje narzędzia oraz gdzie je wkłada i czy po poprzednim pacjencie umyto stół
Zawsze śmiało proś o podawanie nazwy każdego środka, leku, dawkę itp i zapisuj to sobie - przydają się na późniejsze wizyty także w innych lecznicach .
Mam nadzieję, że ta substancja nie zaszkodzi ogonkowi, ale na Twoim miejscu wolałabym wybrać się ze szczurkiem do innej miejscowości - sprawdź najlepszych dla szczurków w najbliższej okolicy
Zdrówka szczurkowi życzę! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Paul_Julian »

Claudia,bylem dzis u mojego weta i pytalem o Twój przypadek. Powiedzial,zebys zrobila u kogos innego koniecznie zeskrobine-koszt max.45zl. I że to raczej nie swierzb,bo bylby straszny świąd, nawet prowadzący do samookaleczeń.I byłyby zajęte uszy. Byc moze to jakies zapalenie skóry, alergia,zap.mieszka włosowego.
Preparatów do dezynfekcji niszczacych swierzb jest troche,ale nie są na szczury.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Claudia
Posty: 85
Rejestracja: wt mar 09, 2010 2:10 pm

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Claudia »

Jesteśmy już kilka dni po zmianie ściółki i wizycie u tego "weta". Strupki o dziwo się zagajają, nie ma nowych,skóra dookoła ran jest normalnego koloru,brak zaognień,skóra nie wygląda już na podrażnioną. Zobaczymy czy poprawa utrzyma się na dłużej, czy może to tylko chwilowe.
Agus84
Posty: 40
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 9:59 am

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: Agus84 »

Witam
Mam podobny problem z moim szczurkiem, ma identyczne strupki, byłam z nim u weterynarza, oddawałam zeskrobiny do analizy, okazało się że to gronkowiec skórny. Lekarz podawał enrofloksacynę w zastrzykach, pomagało na jakiś czas, ale problem ciągle powraca, fakt szczurek do tej pory miał trociny jako ściółkę, niedawno zamieniłam mu na ligninę, zobaczymy, aha ostatnio zobaczyłam że tych strupów ma na prawdę sporo więc znów poszłam do weta, powiedział, że na razie nie będzie dawał mu zastrzyku, zalecił zastosować "Dexapolcort", który działą antyalergicznie i przeciwzapalnie, ale szczurek nie da mi się pryskać, ostatnio trochę spuchł mu lewy policzek, może to od podcinania zębów, bo urosły mu strasznie długie, sama nie wiem już co robić aerozol jak na razie nie pomaga... stosuję go od kilku dni a szczuras ciągle się drapie, ja już nie wiem co może być tego przyczyną:(( pomóżcie:(
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Strupki, dziwne rany

Post autor: nausicaa »

a to na pewno nie pasożyty? albo przebiałczenie? może alergia na coś w jedzonku?

a możesz zrobić zdjęcie tego policzka spuchniętego? miałam u Plamy podobny przypadek (ale pod pysiem była gula) i jeśli zęby są podcinane, to nie powinno być opuchlizny pyszczka. my wtedy stawialiśmy na zapchaną śliniankę i gromadził się płyn lub ropień lub guz. usg pokazało płyn, zdecydowałam się na zwykłe przebicie, płyn wypłynął (raczej to była ślina), zostało otorbienie, które się wchłonęło. ewentualnie szczurowi mogło się np ziarenko wbić w dziąsło i puchnie
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”