[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: Wadera »

Z tym lupiezem jest tak jak u czlowieka. Moze byc tylko w formie zluszczajacej sie skory, albo wytworzyc stan zapalny i liczne strupki u nasady wlosow. Czlowiekowi lagodny lupiez nie przeszkadza, ale taki intensywny stan zapalny nalezy leczyc, chociazby dlatego, ze powoduje trwale wylysienie. Skuteczne sa preparaty przeciwgrzybicze, np nizoral.

Mialam kiedys samca z takim samym, pomaranczowym problemem. Wet mowil zeby sie nie przejmowac, bo u samcow tak jest czesto. Wydaje mi sie, ze Bestyjek mial jednak wiekszy problem bo futerko na obszarze zmian mial duzo zadsze i mozna bylo temu przeciwdzialac. Niestety. Wlasciwe informacje mam dopiero teraz :|
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: GoHa »

No dobra... to jeslibysmy mieli cos z tym zrobic (bo mam wrazenie ze wloski tam gdzie sa pomaranczowe sa ciutke zadsze albo mam urojenia z przewrazliwienia) - to co w koncu? Manusan? Nizoral? Woda utleniona rozcienczona? Co najlepiej i jak - jesli to sa na razie tylko delikatne zmiany nie wyzadzajace szkody szczurkowi?
Dobrze jest być kochanym... :)
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: Wadera »

Jak juz to nizoral.
Ale moze nie jest tak zle. Jesli nalot jest "czysty", bez strupkow i na zdrowej skorze, a futerko powyzej jest gladkie, czyste i w miare geste (trzeba wziac pod uwage ze na grzbiecie jst ogolnie troche rzadsze i sztywniejsze :), to raczej nie ma co kombinowac. Podobno bardzo trudno pozbyc sie takiego "lupiezu", wiec mogloby sie to okazac zbednym stresem.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: GoHa »

Nie jest u mnie tak zle... ja nawet bylam pewna ze Leon rudzieje... On ma gladkie lsniace futerko i wloski na bokach i pleckach zawsze mial ciut rzadsze w porownaniu z tymi na karku. Nalot jest jak na razie na zdrowej skorze. Nie widze zeby sie luszczyla czy zeby sie strasznie duzo drapal... juz maluchy wiecej... Ale ten Nizoral to czy to sie kupuje w aptece? I jak stosowac? brać ciut na gabke i przemywac futerko? Zmywac potem? Pytam tak na wszelki wypadek... jakbym cos zauwazyla niepokojacego
Dobrze jest być kochanym... :)
klogier
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 22, 2005 9:32 am

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: klogier »

Plamy na ogonie TO BRAK WITAMINY A ( dr.Milena Wojtyś poradziła). Podaje się pól kapsółki ludzkiej , drugie pół może zjeść opiekun . Szczurek powinien zlizać sam z palca kropelkę witaminy , jeśli nie to wymieszać z ulubionym jedzonkiem. Moja jadła ze szpinakiem , w mleku. Tylko szpinaku mało trza dać , aby szczurek chwycił całą porcję . Lub coś innego.
PONADTO: można ogonek smarować maścią z wit.A , normalnie w Aptece jest. Ale jak jest duży niedobór to sama maść niewystarczy. Najlepiej to i to , przynajmniej na początku żeby nie przedobrzyć! powodzenia


Jeśli chodzi o futerko to nie wiem.
Zenek
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 10, 2005 11:30 am

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: Zenek »

moja ashida tez ma takie plamy ide umyc ciekawe czy zejdzie z ogonka:]
Do zakochania jeden krok:]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: ESTI »

Zenek, to może być tylko brud, więc jak będziesz czyścił, to uważaj żebyś nie pozrywał łusek z ogonka.
Obrazek
Zenek
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 10, 2005 11:30 am

[SIERSC I SKORA] jak czyscic brazowe plamy

Post autor: Zenek »

no i ogon jak nowy heheh dziwne plamki a wet powiedzial ze to poczateg grzybicy hehehehehehe treba zmienic weta;]
Do zakochania jeden krok:]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”