[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: Azi »

Jeden z moich szczorkow zalapal ze sklepu grzybka :( Bylam z nia u weterynarza, dal jej jakias masc, nie jestem z stanie powiedziec jaka, bo nie ma mnie teraz w "domu". Smaruje jej to, bo az mi sie serduszko kraje, gdy widze te okropne placki na skorce Asfy (nawet jej tam futerko wypadlo), ale boje sie, czy ona czyszczac futerko przypadkiem sobie nie zlize tego, nie polknie i nie otruje sie. Niby wet stwierdzil, ze masc sie szybko wchlania i mam tylko ja pilnowac przez kilkanascie minut zeby od razu tego nie lizala, a nawet jak troche zlize, to nic jej sie nie stanie... no ale...

Moje pytanie brzmi, czy przypadkiem nie znacie jakis "domowych" sposobow pozbycia sie tego. Nie wiem, jakies ziolka do przemywania itp, cos czego jakby co nie moglaby polknac.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: Mycha »

Rób dwa razy dziennie okłady z glistnika. Żeby załagodzić przebieg PRZED ZABIEGIEM z glistnikiem wysmaruj miejsca zarażone herbatką z pokrzywy.
Po jakimś czasie grzybica zejdzie. :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: Azi »

Dzieki :)
Mam nadzieje, ze pomoze.
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: oliwi@ »

Wiem że to strasznie zabrzmi ale wyczytałam w jednej z książek medeycyny naturalnej, że na grzybice bardzo dobry jest... ludzko mocz :shock:
Ochydne może ale ponoć pomaga bo amoniak wysusza grzyba i jest niemal 100% pewności że grzybica nie powróci :twisted:
jacool.jb

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: jacool.jb »

mozlwe...ale czy szczoorowi nie zaszczokodzi amoniak??
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: oliwi@ »

nie wiem nie próbowałam tego sposobu ;)
ale wydaje mi sie że jak posmarujesz zagrzybine miejsce delikatnie to nic złego nie powinno sie stać.
jacool.jb

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: jacool.jb »

a gdzie o tym słyzsałaś??na stronce o ogoniastych???bo jeśki jest to zalecane la ludzi la szczurka moze okazać sę szkodliwe
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: Wadera »

Nie przesadzalabym z homeopatia i innymi sciemami. Moze mocz byl dobry ale w czasach, gdy byl jedyna w miare czysta substancja. Obecnie mamy wode utleniona, etc.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[GRZYBICA] cos domowego w leczeniu

Post autor: Ania »

Też słyszałam, tym razem od lekarzy (jak będzie konieczne mogę się nawet posłużyć nazwiskami). Byli (są) to lekarze dermatolodzy o specjalizacji alergolog. Twierdzą, że własny mocz najlepiej działa a problemy skórne.
Nie wiem jednak, skoro ma to być własny mocz - jak zadziałałby na skórę szczura - na pewno nie zaszkodzi więc można spróbować, ale czy podziała - ciężko powiedzieć... szczurzy mocz na pewno mógłby zaszkodzić (ma zdecydowanie więcej amoniaku niż mocz ludzki podrażnia skórę nawet samego szczura - co często jest widoczne szczególnie u samców z racji tego, że one zaznaczają każdy teren a szczególnie tam, gdzie śpią).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”