[SIERŚĆ I SKÓRA] wypadająca sierść

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

wypadaj?ca sier?? (?)

Post autor: Shurka »

Tak, skorzystałam z opcji SZUKAJ, jednak znalazłam tylko dwa tematy. Przerzedzenie sierści i "...ze starości". Dlatego muszę zapytać tutaj. Dlaczego moim szczurasom wypada sierść? czy one po prostu się...linieją? tak jak psy, np? nie ma żadnych prześwitów, ale po prostu pozostaje mi kilka (a może i więcej niż kilka) kudełków na ciuchu, kiedy siedzą sobie ze mną. Czy to właśnie linienie czy może niedobór witamin (co by mnie zdziwiło bo piją sobie vibovit i jedzą owoce i warzywa) ?

jeśli temat podobny istnieje, przepraszam za bałagan oraz proszę o skierowanie mnie do takowego

Komentarz dodany przez: limba81: Sob Cze 10, 2006 11:39 am
Polaczone z istniejacym.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony śr maja 30, 2007 11:45 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] lnienie

Post autor: krwiopij »

owszem, szczury linieja... to calkowicie naturalne... stare wlosy wypadaja i na ich miejsce rosna nowe... jesli nosisz ciemne ubrania, a szczurki maja jasne futerko, to po prostu latwiej ci dostrzec te 'wypadnieta' siersc... mysle, ze jesli nie ma zadnych wyraznych ubytkow w futerku, nie masz czym sie martwic... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

linielje-czy to normalne?

Post autor: alusia »

a wiec moj szczurek Shaylo strasznie linieje nie wiem czy to normalne ze szczur gubi siersc. dodam jeszcze ze zmienia sie mu siersc z czarnego na szare i biale w nie ktorych miejscach moze to przyczyna tego? i od czasu do szasu kicha bylam z tym u weta i powiedzial ze co dziennie przez tydzien trzeba by dac zastrzyk, i tu mi cos nie pasuje. prosze o odpowiedz pozdrawiam
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

linielje-czy to normalne?

Post autor: Vella »

1. W jakim wieku jest szczurek?

2. Czy to przypadkiem nie jest husky?
(tzn. czy nie wyglada mniej więcej tak: Obrazek
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

linielje-czy to normalne?

Post autor: alusia »

on jest w wieki mnie wiecej 6 miesiecy i to jest husky, ja wiem ze one zmieniaja barwe ale linieja?
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

linielje-czy to normalne?

Post autor: Vella »

każde sierściaste stworzenie linieje, człowiek też.
Włos żyje jakiś tam czas, a potem umiera, wypada a na jego miejsce rośnie nowy.

Jak bardzo linieje Twój szczur?
Może brak mu witamin?
Kiedyś z łysiejącym Prozac'em poradziłam sobie podając mu biotynę. Pomogło rewelacyjnie.
Teraz Canalie trochę linieje, wymienia sierść dziecięcą na dorosłą.


Natomiast martwi mnie to kichanie. Jeśli szczurek jest chory to linienie może wynikać z osłabienia. Wtedy to nie samą utratą włosków nalezy się przejmować tylko wyleczyć zwierzaka.

Co wet mówił o tej chorobie? Zastrzyk na co?


Do głowy przychodzi mi jeszcze jedno: trociny. Jeśli trzymasz szczurka w trocinach to może mieć alergię.


Nie potrafię postawić pewnej diagnozy, mogę się tylko domyślać. Ale mam nadzieję, ze pomogłam choć trochę.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

linielje-czy to normalne?

Post autor: alusia »

Mam go juz miesiac i na poczatku bardzo kichal i leciala mu krew z "woda" z noska i to bylo uczulenie na te trocinki i teraz ich nie ma. Czasem zdarza mu się kichnac i wtegy wyciera sobie nosek. Wet mowil ze on ma jakis problem i trzeba mu natychmiast podac silny lek w zastrzyku, mi sie to nie spodobalo dlatego ze szczury maja salbe serca czy jakos tak-i tak mowil miestac temu. Przez ten czas zminilam mu calkowicie pkarm, bo w sklepie dostawam mnostwo jakis "barwnikow" :| , fasoli :| i troche nasion i slonecznika. niedawno jak u niego bylam to powiedzial ze tylko alergia. to ja juz nie wiem co mam o tym myslec
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
olusia_ziom
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:51 am

Mój szczur linieje?!

Post autor: olusia_ziom »

Nie wiem co się dzieje! Mam dwupiętrową klatke tylkopięterka nie mają prętów(w tym przypadku to dobrze) tylko takie są całe. Myśle że wiecie o co mi chodzi. No i po raz pierwszy zobaczyłam tam włoski szczurka. Gdy wzięłam go na ręce pod sierścią na skórze miał takie jakby ( jak np. ludzie czasem mają takie piegi) to ona miał mniejsze ale coś podobnego. Nie wiem od czego to?! Może to np. uczulenie na mleko? chociarz nie wiem bo mleko dawałam mu jakiś tydzień temu. A może to jakaś poważna choroba? Dawałam mu:
-warzywa np. marchew, sałata, ogórka, pomidora
- pieczywo np. suchy chleb suchą bułke, wczoraj dałam mu kawałek bułki z cebulą(nazywa się ciabata) nie wiem moze to po niej bo ona nigdy nie miał tych krost i nigdy nie wypadała mu sierść a ma ponad 2 miesiące
-inne no nie wiem mleko, drożdzaka kawłek takiego cistka co zawsze jest na dole babeczki, busyń no i napewno dużo innych i dopiero dziś zauwarzyłam ż egubi sierść. A i jeszcze czasami kicha
Błagam pomuszcie mi nie wiem co mam robić. Mam nadzieje że mi odpowiedcie w miare jak najszybciej






---------------------------------
Polaczone z tematem istniejacym.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony śr maja 30, 2007 11:45 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Mój szczur linieje?!

Post autor: lxxx »

Ja bym swoich ciurasów tak nie karmiła. Nowalijki na wiosnę to jedna wielka chemia. Kupiłabym w tej sytuacji porządnej jakości karmę i nie kombinowała z dodatkami do czasu ustąpienia objawów. Poza tym w tej diecie brakuje zwyczajnie witamin. Dołóż mu gerberka dla niemowląt i wibowit do poidła. Jeśli po trzech dniach nie będzie poprawy, koniecznie do weta. No i poczytaj posty o właściwej diecie dla ciurasów.
olusia_ziom
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:51 am

RE: Mój szczur linieje?!

Post autor: olusia_ziom »

czyli mam po prostu kupić mu porządną krme i gerberki a czy np. trociny nie sa tego przyczyną to nie jest jakaś grożniejsza choroba?
lxxx
Posty: 352
Rejestracja: pn kwie 23, 2007 5:27 pm

RE: Mój szczur linieje?!

Post autor: lxxx »

To won z trocinami, bezpieczne do czasu ustalenia przyczyny są reczniki papierowe. Sprawdź też miejsce, w którym stoi klatka pod katem przeciągów. I przejrzyj futerko pd kątem różnych żyjątek.

A najlepiej zasiądź wygodnie przed monitorem i czytaj, czytaj, czytaj. Zacznij od działu karmienie. To najważniejsze i nie wymaga weterynarza.
olusia_ziom
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 8:51 am

RE: Mój szczur linieje?!

Post autor: olusia_ziom »

Tak ale ta pani od której mam szczurka powiedziała, że nigdy nie dawała trocin do klatki tylko ściółke. Kupiłam już ją ale jest strasznie droga
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Mój szczur linieje?!

Post autor: PaulinaK »

Żwirek, zależy jaki, nie musi być taki drogi. Ja sporą torbę BENKA kupuję za 9 zł, starcza na długo. Koniecznie przeczytaj dział KARMIENIE, polecam przerzucić się na 'tradycyjne' karmienie, dobra karma sucha, owoce (marchewka, jabłko, od czasu do czasu jakiś inny), witaminki, kolby, nie polecałabym cały czas dawać szczurkowi mleka i budyniu. A w ogóle, jeżeli zauważyłaś jakieś niepokojące znaki na szczurzej skórze to polecam udać się do zaufanego weta.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
dagetsis
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 11:28 pm

wypadająca sierść

Post autor: dagetsis »

Gdy dziś karmiłam szczurka zauważyłam, że na półeczkach jest dużo jego sierści. Coś się dzieje czy to normalne?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: wypadająca sierść

Post autor: noovaa »

Jeśli równie dużo zostało na szczurze, to ja myślę że zmienia futerko na zimę :)...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”