Problem z raną operacyjną u szczurasa

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Hanka&Medyk »

Lakcid jest w ampułkach z "tabletką" w środku, do których dolewa się letniej wody i wstrząsa, żeby się wymieszało. Można kupić inny probiotyk, np. w formie kapsułek i wymieszać proszek z kapsułki z jogurtem lub czymś smacznym, co szczuras chętnie zje. W każdym razie trzeba podać nie wcześniej niż godzinę po antybiotyku (lepiej nawet dwie). Możesz zostawić na jakimś talerzyku jedzonko z probiotykiem, na pewno zje prędzej, czy później.
A z Olivkowem już walczę. W dowolnej aptece powinni zrobić, tylko muszę jeszcze wydębić skład od mojego dawnego lekarza.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Hanka&Medyk »

Skład dostanę mailem, odezwę się gdy tylko dotrze.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Paul_Julian »

Jesli nie może miec kołnierzyka , to go pilnuj i nie zakrywaj rany. Jak w srodku jest ropa, to na pewno swędzi. Jak dostanie tlenu to będzie się lepiej goić, bo ropa to beztlenowce.

Przemywaj jak najczęsciej, żeby zmywać ew. paproszki. No i na pewno to załagodzi ból.

Maść z bodziszka dobrze wyciąga ropę, kiedyś była produkowana przez weterynarza w Lesznie, ale od lat tego nie widziałem :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Hanka&Medyk »

MAM!
Skład
Natrii bicarbonici 1,0
Tinc. Iodii 5,0
Aqa Destilatae 20,0
Magnesii Sulphurici 2,0
Gliceryni 70,0
M.f.Solutio
To recepta na mniejszą ilość . Można przepisać na jeszcze mniejszą tylko zachować proporcje. Pozdrawiam Dagmara Astachow
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

M.f.Solutio to jeszcze jakiś składnik bo tu nie ma wpisanej przy tym zadnej proporcji...czy to raczej jakaś łacińska sentencja?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Hanka&Medyk »

Łacińska sentencja :) Oznacza "zmieszaj, zrób roztwór" (http://leki-informacje.pl/65,skroty_recepturowe.html)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

Ok wróciłem z nocnej zmiany, muszę się trochę ogarnąć, posprzątać szczurkowi, podać leki, dać jedzenie...potem biore zapisaną recepturę Olivkowa i pędze do weterynarza...to dobry człowiek tylko on jeden zdecydował się operować milusińskiego, reszta mi odmówiła, jest chirurgiem i leczy naprawdę trudne przypadki tak beznadziejne, że inni lekarze nie biorą ich bo są za trudne...nvm potrzebuje recepty potem apteka, mam nadzieję ze wieczorem lub juz po poludniu to lekarstwo do mnie trafi, pytanie do was mam zrezygnować totalnie z jakichkolwiek bandaży/opatrunkow by rana mogla oddychac?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Hanka&Medyk »

Najlepiej by było zrezygnować z opatrunków. Tlen pomoże też szybciej się goić.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

No i świetnie, poszedłem do weterynarza, wypisał mi receptę a ja nie mogę jej teraz zrealizować bo co pójdę do apteki to rozkładają ręcę, że nie mają wszystkich składników...Bydgoszcz to całkiem spore miasto i takie epic fail :/...druga sprawa pytam się ile takie lekarstwo wyjdzie kwotowo...nie są w stanie mi powiedzieć, tzn może inaczej normalnie za ten lek na tzw ryczałcie to 5 zł a bez ryczałtu nie są w stanie mi powiedzieć bo to trzeba byłoby przeliczyć wg wagi i stawek...jak tak dalej ma wyglądać to jutro pójdę Medicoveru i wezmę receptę na siebie na ten płyn Olivkowa...normalnie jakaś paranoja :/ Tymczasem szczurasowi rana zaczyna się ładnie goić...
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

Udało się...w końcu trafiłem na aptekę, która zrealizuje receptę :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: smeg »

To recepta weterynaryjna, a nie "ludzka", więc nic dziwnego, że nie w każdej aptece da się ją zrealizować ;) Dobrze, że masz przynajmniej wypisany cały skład, bo z tym też mogliby mieć problem. Całe szczęście, że znalazłeś odpowiednią aptekę :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

czyli zwykły lekarz z technicznego punktu widzenie nie mógłby wystawić takiej recepty na mnie? W sumie plyn Olivkowa ma zastosowanie w dermatologii...nvm :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: xxx »

jeśli jesteś z Bydgoszczy , radziła bym Ci udać się z szczurem do Torunia, dr. Krawczyk, w calym kuj- pomorskim jest najlepszym wetem od szczurów ( były ich u mnie dziesiątki )wiem, że szczurek jest osłabiony i wet. daleko, ale dr.K może wpaść na jakiś innowacyjny pomysł co do rany i będziesz miał pewność, ze zrobiłeś dla niego wszystko co w zasięgu. Być może, Twój szczur ma cukrzycę, wtedy, niestety, rany tak się paprzą, przerabiałam z moją Bhadrą ;/
Do dr. K są koszmarne kolejki i zapisy hen hen, ale, jeśli ktoś jest z Byd. i przypadek ciężki, wyskrobie pewnie trochę czasu, niestety trzeba czekac na luke w zapisanych pacjentach.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: unipaks »

Nasza szczurzyca miała problemy z raną pooperacyjną, już podśmierdującą. Wet zalecił klindamycynę - Klindacin T , w żelu, do smarowania 2 x dziennie cienką warstewką; trzeba po smarowaniu choćby z godzinę popilnować, żeby szczurasek nie zlizywał. Szybko się wygoiło.
A nie da rady pobrać troszkę tej ropy do zrobienia wymazu i potem antybiogramu? Wtedy lek byłby odpowiednio dobrany.
Przepłukiwanie Rivanolem, do środka rany, dobrze robi, tak jak pisze Hanka&Medyk
Trzymam kciuki za szczuraska, życzę Ci dużo siły i wytrwałości :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Bartazz1978
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 11, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z raną operacyjną u szczurasa

Post autor: Bartazz1978 »

Rana się goi, pod warstwą martwej skóry pojawia się świeża nowa zaróżowiona warstwa, rana nie ma przykrego zapachu, nie ma nieładnego koloru, wszystko się zasklepia, nie widać ropy, przemywanie rivanolem zrobiły swoje...teraz używam już płynu Olivkowa, odebrałem go dziś rano z apteki...cały ten rwetes stresuje tylko mojego zwierzaka, mam nadzieje że do końca tygodnia wszystko się już unormuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”