PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mythris
Posty: 26
Rejestracja: pn gru 19, 2011 6:39 pm
Lokalizacja: Łódź

PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: Mythris »

Witam,
Zadam pytanie za szczura kolegi, bo pyta się mnie, a ja nie jestem zbytnio obeznany ( na forum nie znalazlem nic podobnego )
Mianowicie:
Kolegi szczur ma przebarwienia SIERSCI - miejscami czerwona... czy to moze byc od domku ?
a co do ogona to ma pomaranczowe plamki.
Szczur to rasa husky - (moze to u nich normalne, nie wiem.)
Prosze pilnie o pomoc.
Ruby <:3 )~~~~
Niebawem 'Smalec' dołączy do rodzinki ^^
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: nausicaa »

masz na myśli, że rudzieje? zrób zdjęcie, bo nie bardzo wiem, jak to wygląda
i że od domku, bo domek ma np czerowny barwnik? to też możliwe, ale raczej byłoby zmywalne
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
fanta&pepsi
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:39 am

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: fanta&pepsi »

Mój biały szczurek też miejscami ma takie plamki, okazało się że to krew bo się pobiła z koleżanką :p. To się da zmyć mookrym wacikiem. Tosia ma też tak jakby pomarańczowe plamki na ogonie, ostatnio jej to też przetarła wacikiem z wodą i to jest zwykły bród, możliwe że zasikała sobie ogon i to wyschło. Trzeba troszeczkę umyć szzczurka i zobaczyć czy to zniknie. Niech kolega też sprawdzi czy pod sierścią nie ma żadnych ranek, jeżeli są to trzeba zdezynfekować :) Pozdrawiam.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34115 zapraszam na temat o moich dziewczynkach ;)
Zawsze będę cię kochała Tosiu. :*
Awatar użytkownika
P!ter
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 7:35 pm

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: P!ter »

Podepnę się tutaj, nie będę zakładał nowego tematu... bo tak jak ktoś wyżej napisał o tym rudzeniu...
Jeden ze szczurków, rasa DUMBO, od małego miał piękną, czarną, błyszczącą sierść... No a ostatnio zaczęła ta sierść rudzieć... od kuperka i idzie powoli coraz wyżej... sierść też przestała jej aż tak błyszczeć jak kiedyś... w miejscu tego "orudzenia" jest całkiem matowa, a w innych lekko połyskuje, ale to nie to samo co kiedyś...
Może ma jakieś braki w diecie? Jakieś witaminki?
Drugi szczur jest szaro-biały i nie ma objawów rudzenia,

Czytałem gdzieś, że tak może się dziać ze starości, ale ona jest mała, nabyłem ją jakoś wrzesień-październik...
Aha i na 100% nie jest to od krwi!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: unipaks »

Niektóre szczuraski rudzieją z czasem, np na dupce :) Wprawdzie zetknęłam się gdzieś na forum ze stwierdzeniem, że to może być z braku jakichś witamin, ale z tego co wiem sporo szczurków tak ma, nasz niebieściaczek też :)
Nie zaszkodzi, jeśli przez tydzień będziesz podawać po 1 kropelce syropu Bioaron dziennie - choć nie sądzę, by rudzienie ustało:) :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Anata
Posty: 222
Rejestracja: śr maja 02, 2012 3:25 pm

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: Anata »

Witam.

Ja rownież podepne sie tutaj. Mam szarego szczurka chyba dumbo ( widac go na avatarze) zaowazylam ze jego siersc na lapkach i brzuszku robi sie ciemniejsza niz na pleckach.. co to moze oznaczac? Postanowilam napisac poniewaz jestem "świeza" w informacjach o ogonkach, moje lalunie mam ponad tydzien. ??? ::)
szczurki
Anata
Posty: 222
Rejestracja: śr maja 02, 2012 3:25 pm

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: Anata »

dodam że chodzi mi o szczurka po prawej stronie avatara ;)
szczurki
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: jestemsen »

hej.
mam pytanie. Moja Niunia była piękną samiczką husky, a jej futerko bylo sniezno białe z szarym paskiem na grzbiecie. Od jakiegoś czasu ma problemy zdrowotne i dostaje unidox. Jej sierść jest niestety paskudna, taka jakby pomarańczowa... Czy to może być wynikiem brania tego leku?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: smeg »

Przebarwienie sierści nie powstaje raczej od antybiotyku. Ale być może szczurka z powodu problemów zdrowotnych mniej się myje, więcej leży we własnym moczu i stąd zabarwienie futerka. Możesz spróbować ją przecierać chusteczkami dla niemowląt, a najlepiej częściej w tym okresie sprzątać klatkę i wymieniać szmatki lub ręczniki papierowe na których leży. Nie radzę kąpać chorego szczura, to może pogorszyć jego stan.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: PRZEBARWIENIA SIERSCI I OGONA ! PILNE

Post autor: jestemsen »

kurcze, moze faktycznie to siuśki ;/ chociaż futerko nie cuchnie...bede częściej sprzatac i przemywać małą chusteczkami, zobaczymy, czy pomoże. dzieki za odpowiedź.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”