Dziura na brzuszku

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

Witam!
Od trzech tygodni mam szczura- samiczkę. Po jakimś czasie zauważyłam, że ma coś na brzuszku - to coś lekkko wypukłe. Wygląda to jak dziurka w brzuszku i widoczne jest troche skory ale ogolnie w koło ma sierść. Czy szczury mają pępek? Jest to bardzo młody szczurek.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: Morgana551 »

To w końcu jest dziurka czy coś wypukłego? To dwie odwrotne rzeczy. Jaką ma wielkość? Może to porostu sutek?

No i adoptuj jej koleżankę. Na pytanie " Nie mogę mieć następnego szczura" odpowiadam - zmień to lub oddaj szczurcię osobie, która zapewni jej koleżanki.



Połączyłam posty.
Mod.
/Dulci
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: Wilczek777 »

Mi się ten opis nieodmiennie kojarzy z brzuchem myszoskoczka ...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

https://imageshack.com/i/0oqxxaj
Tak wyglada jej brzuszek. Zdj złej jakości ale może będziecie wiedziec co to takiego. Ma jakby dziurkę
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

A co do towarzyszki dla mojego szczurka to czekam na adopcje
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: Morgana551 »

Wygląda mi jakby sierść była w tym miejscu wyrwana. Proszę po dotykać ją w tym miejscu i sprawdzić czy ją nie boli. Jeśli miejsce jest gładkie, to pewnie skóra. Jeśli szczurka w czasie dotyku piszczy albo się broni to proszę skonsultować się z lekarzem.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: smeg »

Czy Twoja szczurka mieszka w akwarium?

Co do wypukłych miejsc na brzuchu - to mogą być po prostu sutki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: Morgana551 »

smeg - też pisała, że mogą to być sutki jednak po zdjęciu wygląda na to, że to coś innego.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: Svefn »

A możesz zrobić zdjęcie z "podwoziem" szczurki i tym czymś? Może to po prostu ujście cewki moczowej?

btw. chyba masz niezłego żarłoka, wygląda jakby miała zaraz urodzić :)
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

Tak, Lili mieszka w terrarium. I fakt lubi sobie zjeść ;)
A tak wracając do tematu to zdj podeślę wieczorem bo teraz nie mam możliwości. Mam nadzieje, że się uda bo Lilka nie jest jeszcze taka skora do brania na ręce i w ogóle. Ta "dziurka" jest o wiele wyżej niż narządy płciowe
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

A i dotykałam ją w tym miejscu i się nie wyrywała, więc jej to nie boli. Możliwe że to coś w stylu pępka u ssaków? Jest młodziutka, może zostało jej to po urodzeniu???
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: smeg »

Szczurów nie powinno trzymać się w terrarium, tylko w klatce. W szklanym pojemniku nie ma odpowiedniej wentylacji, opary moczu podrażniają drogi oddechowe zwierzątka. Poza tym szklane ściany uniemożliwiają wspinaczkę, która jest jednym z ulubionych zajęć szczurów. Nie można też zawiesić hamaków i półek, które znacznie powiększają powierzchnię użytkową - żeby terrarium odpowiadało powierzchnią klatce z półkami, musiałoby mieć ogromne wymiary.

Klatka dla dwóch szczurków powinna mieć min. 60x40x60 cm ;) Nie dostaniesz drugiego szczurka do adopcji od żadnej odpowiedzialnej osoby, jeśli będziesz chciała je trzymać w terrarium.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

Mojemu szczurkowi żadna krzywda się nie dzieje z tego powodu, że jest w terrarium, to że niby nie ma możliwości do przyczepienia hamaczka nie znaczy, że się nie da. Wystarczy dobrze zagospodarować przestrzeń. Nigdzie nie jest powiedziane, że szczur NIE MOŻE mieszkać w terrarium. Poza tym widzę, że odbiegło to wszystko od tematu. Nie napisałam po to, żebyście oceniali jego warunki "mieszkalne" tylko chciałam się poradzić w sprawie jej brzuszka.
Awatar użytkownika
emila3838
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 13, 2013 4:32 pm

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: emila3838 »

Może twojemu szczurkowi by podrażniały drogi oddechowe ale mój ma regularnie wymieniane podłoże i siusia w jedno miejsce więc uwierz, że nic mu nie podrażnia :) Dbam o niego i mimo Twojej opinii czekam na towarzyszkę dla niej.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dziura na brzuszku

Post autor: smeg »

Ale to nie jest tylko moja opinia - w wielu miejscach możesz przeczytać wypowiedzi doświadczonych hodowców, że terrarium jest dla gadów, a gryzonie powinny mieszkać w klatce ;) Miałam kilka razy na DT szczury, które większość życia spędziły w akwarium i były dużo mniej sprawne fizycznie, niż moje, prawie nie potrafiły się wspinać. Swoją drogą, jakie wymiary ma Twoje terrarium?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”