Łysienie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alisiak
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 28, 2012 9:28 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg

Łysienie

Post autor: alisiak »

Przeczytałam trochę wątków odnośnie łysienia szczurów, niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Mój problem polega na tym, że jeden z moich ogonków zaczął od niedawna łysieć w okolicach grzbietu za uszami, ale nie towarzyszy temu żadne drapanie, łupież czy inne objawy choroby.. Skończy ona niedługo 2 lata i jest to dumbo rex black. Nie wiem czy ma coś z tym wspólnego jego odmiana? Może brakuje mu jakiś witamin? Przed pójściem do weterynarza postanowiłam napisać tutaj, bo nie chcę niepotrzebnie ciągnąć szczura w taką pogode do weta.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysienie

Post autor: Wilczek777 »

Zrób zdjęcie to będzie łatwiej.
Ja miałam dwa rexy i obaw pewnym wieku miały rzadsze futerko za uszami -szyja-karczek i wywnioskowałam, że to albo od iskania albo rzecz rexowatej sierści. Pytanie czy to są łyse placki czy przerzedzenie? Pasożytów wykluczyć nie można.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”