Dziwne zmiany sierści

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monalissa
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:45 pm

Dziwne zmiany sierści

Post autor: Monalissa »

Cześć, nie znalazłam nic co by odpowiedziało na mój problem. Otóż u mojej 8 tygodniowej kapturzastej samiczki dziś zauważyłam ciągnące się wzdłuż grzbietu do łapek jakby cieńszą sierść albo zaróżowioną skórę, przez co wydaje się ona cieńsza. Wcześniej tego nie było. Czy to może być jakaś alergia? Dodam, że mała pokichuje, ale jest bardzo żywa i zwinna, nie zauważyłam więcej nic niepokojącego. Dostaje na wzmocnienie echinasal. Jeśli się sytuacja nie zmieni to pójdziemy do lekarza. Jutro dodam zdjęcia bo teraz przy tym świetle nic nie widać (w sensie tych zmian, które chce pokazać).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwne zmiany sierści

Post autor: unipaks »

Trudno tak coś stwierdzić na odległość; może mieć jakieś pasożyty, albo podrażnioną skórkę
Może fotki, jeśli będą wyraźne, coś wniosą. A ona się drapie?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Monalissa
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:45 pm

Re: Dziwne zmiany sierści

Post autor: Monalissa »

nie mogłam dodać zdjęć więc wysyłam link https://www.facebook.com/monika.popiela ... 255&type=1 zdjęcia słabo wyraźne, po pierwsze mała ruchliwa, po drugie słabe światło i nie mogłam tego tak uchwycić żeby było widać problem. Ogólnie chodzi o to, że wzdłuż czarnej pręgi są różowe pasy a dalej już bardziej gęsta biała sierść...

Mała jedynie co się drapie to rzadko ale przy uszku albo bliżej mordeczki małej :)
Awatar użytkownika
peggy_cinamon
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 01, 2013 10:42 am

Re: Dziwne zmiany sierści

Post autor: peggy_cinamon »

widać, że to jeszcze kruszynka. Może po prosto jeszcze rośnie jej sierść, stąd takie prześwity. u mojej małej kluski było to samo, długo na główce miała łysy niemal placek, który zarósł jej po kilku tygodniach :)
Ze mną: Pudel, Róźka, Lusia
W szczurzym Niebie: Bazyl, Lolo, Megunia, Bąbla
Monalissa
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 03, 2014 7:45 pm

Re: Dziwne zmiany sierści

Post autor: Monalissa »

Możliwe tylko wcześniej tego nie było, a teraz ewidentnie rzuca się w oczy. Dziś jeszcze zauważyłam niewielką rankę na ogonku nie wiem, czy była wcześniej. Jeśli była wcześniej to podczas zabawy siostry mogły uszkodzić, bo raczej wątpię żeby o coś innego uszkodziła. ( Teraz została tylko z mamą, wszystkie siostry znalazły nowe domki) :).I tak jutro przejdę się do weterynarza dla świętego spokoju! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”