PILNE rana na plecach

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
cela
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 07, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

PILNE rana na plecach

Post autor: cela »

Przy łączeniu stada nową lokatorkę ktoś ładnie poharatał, ma ranę na plecach na około 2 cm, nie krwawi.. czy ktoś mi może powiedzieć co mogę z tym zrobić? czy trzeba to szyć? nie mogę iść do weterynarza aktualnie i jestem w czarnej d... ktoś coś?
Moi Panowie : Grizwold, Kamyk, Horazon
Moje Panie: Pempuch, Czarna Stopa, Myszor, Pirat i Rubin, Mikron
W stadzie ze Śmiercią Szczurów: Szeryf, Mała, Haski, Pucio, Kangur, Malan, Gutjerez, Garincza, Biała, Mamucha [*]
Awatar użytkownika
cela
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 07, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE rana na plecach

Post autor: cela »

Obrazek
Moi Panowie : Grizwold, Kamyk, Horazon
Moje Panie: Pempuch, Czarna Stopa, Myszor, Pirat i Rubin, Mikron
W stadzie ze Śmiercią Szczurów: Szeryf, Mała, Haski, Pucio, Kangur, Malan, Gutjerez, Garincza, Biała, Mamucha [*]
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: PILNE rana na plecach

Post autor: Wilczek777 »

Będzie się goiło jak na szczurze ale wet by ocenił czy nie głębokie, czy podać coś żeby się nie babrało... Octaniseptem chociaż to potraktować by było... Wygląda dość groźnie ale czort wie co pod tym jest - może być tylko skóra przecięte a może być dziursko wielkie.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: PILNE rana na plecach

Post autor: smeg »

Nie trzeba szyć, do jutra się zasklepi. Przemyj to czymś (najlepiej Octaniseptem) i przełóż szczura do małej klatki/transportera, żeby nie szalał za bardzo i siedział na czystym - najlepiej na podkładach higienicznych z apteki. Z kolejną próbą łączenia poczekaj do całkowitego zagojenia.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
cela
Posty: 68
Rejestracja: czw lip 07, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE rana na plecach

Post autor: cela »

Dzięki za odpowiedzi. Mam środki , które stosowałam do przemywania rany po ostatniej operacji (z wygryzaniem sobie szwów w akcji ;) ), więc mam na szczęście czym to przemyć. Ufff że nie trzeba tego szyć .
Dzięki wielkie !
Moi Panowie : Grizwold, Kamyk, Horazon
Moje Panie: Pempuch, Czarna Stopa, Myszor, Pirat i Rubin, Mikron
W stadzie ze Śmiercią Szczurów: Szeryf, Mała, Haski, Pucio, Kangur, Malan, Gutjerez, Garincza, Biała, Mamucha [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”