Ropień? Carna gula na brzuchu

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Sonia13 »

Witam, zauważyłam dzisiaj tę czarną gulę, jakby strupa nad siusiakiem Charliego. Czy to jest ropień? Czy co, bo jestem zdziwiona. Wcześniej tego nie zauważyłam ??? W dodatku za 2 godziny mam jechać 500km na południe na urodziny chrzestnej i wracam dopiero w poniedziałek. W tym czasie do szczurków przychodzić będzie ciocia, ale nie ma szans, aby pojechała z nimi do weterynarza, gdyż jest starsza i nie ma samochodu. Nie mam pojęcia co począć... Nie wiem w ogóle co to jest.. Bardzo proszę o jakieś rady :'(
Obrazek
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Sonia13 »

http://postimg.org/image/uahi4xs4r/ Jeśli zdjęcie się nie pokazuje(tak jak mi), to tutaj jest link
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: smeg »

Tak, to wygląda jak ropień. Musisz to oczyścić, bo ropa szybko się zbiera i do poniedziałku już może dojść do zakażenia organizmu. Dobrze, że robi się strup - to znaczy, że ropa próbuje wydostać się na zewnątrz, nie do wewnątrz ciała. Spróbuj zerwać ten strup (a jeśli Ci się nie uda, to nakłuć igłą) i wycisnąć całą ropę, jaką Ci się uda (ropa strasznie śmierdzi, nie przeraź się). Ranę przepłucz Rivanolem albo Octaniseptem (te środki nie szczypią). Powinnaś zostawić taką otwartą "dziurę", żeby rana goiła się od wewnątrz, bo w przeciwnym razie ropa znowu zacznie się zbierać. Najlepiej byłoby przemywać ją codziennie, ale być może jednokrotne oczyszczenie też wystarczy. Szczurka najlepiej oddzielić do osobnej klatki, z czystymi podkładami higienicznymi zamiast ściółki, żeby sobie tego nie zabrudził.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Sonia13 »

Ok, dzięki za radę, ale wyjazd odwołany i pojadę z nim do weterynarza. Ja się boję do takich rzeczy zabierać, lepiej niech to on obejrzy ;)
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: smeg »

Ok, daj znać jak poszło i co to było ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Paul_Julian »

Ja tylko do postu Smeg dodam link z opisem czyszczenia ropnia http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sonia13
Posty: 328
Rejestracja: wt lut 05, 2013 6:32 pm

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Sonia13 »

Był to ropień, został wyczyszczony, pani przepisała antybiotyk i 3 razy dziennie kilkuminutowe okłady z rywanolu. Teraz już jest wszystko pięknie wygojone :)
"Słowo które nie jest wypowiedziane
jest słowem którego nie można powtórzyć
nie można się go nauczyć ani imitować
póki więc nie otworzą się usta, nie otworzą się rzeki
nie otworzą się rany, nie otworzą się umysły
nie otworzy się raj"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ropień? Carna gula na brzuchu

Post autor: Paul_Julian »

Super, ze wszystko dobrze się skończylo. Fajnie, że napisałaś co to było.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”