Rany, strupy? Pomocy!

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: xSzczuras »

Może były już podobne wątki, ale jestem tak zmartwiona, że chciałabym zapytać we własnym. Pojawiło się coś strasznego u dwóch szczurów. Tito miał na początku mały strupek, w sumie nie wiem co to było, jakieś zgrubienie na skórze, jak odchylałam sierść to widziałam czarną skórę. Nim się obejrzałam strup urósł do o wiele większych rozmiarów i do połowy oderwał się... Razem z sierścią. Pod strupem jest okropna rana we krwi. Przed chwilą wróciłam do domu, Tito ma krew na sierści i kilka mniejszych strupków, jeden już oderwany i ma taką czerwoną dziurkę ale malutką... Maks ma to samo, jedną malutką dziurkę i kilka mniejszych strupków. Prawie nie możliwe, żeby nawzajem się biły, zawsze się biją ale dla zabawy, poważnych bijatyk między nimi nie ma, na pewno nie aż takich... Nie mam pojęcia co robić, bardzo się martwię... :'(
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: xSzczuras »

W klatce znalazłam stupa maksa, dosyć dużego z sierścią... Ma nawet dużą rankę.
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

A czy szczurek miał robione wczesniej zastrzyki ? Moze to martwica http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=13477 http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=44921
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: xSzczuras »

Tak, oboje brali zastrzyki, kilka. Wygląda to okropnie, podobnie do tego http://s19.photobucket.com/user/AngelsD ... 5.jpg.html
Tak więc co mam z tym zrobić? :(
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

To jest reakcja alergiczna po zastrzykachz enrobiofloxu. Enrobioflox trzeba rozcieńczać, nie wszyscy weci to robią. Mozesz psikać octeniseptem i warto wymienić żwirek na ręczniczki, jesli szczurki lubia wariować i turlać sie po ściółce.
Spokojnie, martwica wygląda bardzo brzydko, tym bardziej, ze ma sie wrażenie, ze pojawia się nagle. Najpierw własnie jest czarna skóra, a potem strup. Ale samo sie zagoi, tylko będzie łysa blizna.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: Paul_Julian »

Aha, tak na wszelki wypadek...
jesli by sie okazało, że ta ranka mocno krwawi- posyp mąka ziemniaczaną. jesli to nie pomoże - szybko do weta. Nie powinno się tak zdarzyć, ale warto pamiętać.
Nic sie nie martw , bedzie dobrze :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xSzczuras
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 16, 2014 9:22 am
Numer GG: 24741846
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rany, strupy? Pomocy!

Post autor: xSzczuras »

Uf, dziękuję :) Chłopaki mają ściółkę tylko w kuwecie, więc nie ma z tym problemu.
Trochę tylko szkoda tej łysej blizny, bo Tito ma sporą te rankę i łysina będzie bardzo widoczna :(
Maks
za TM: Wafel, Hiero, Tito
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”