Pytanie o wszoły.

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Człowiek Finn
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 8:05 pm

Pytanie o wszoły.

Post autor: Człowiek Finn »

Witajcie. Mój szczur sam nie wiem jak złapał wszoły. Wet dał mi lekarstwo w strzykawce i kazał nałożyć mu na kark. Tak też zrobiłem i zaraz po tym Jake zaczął tak wierzgać i się trzepać jak pies który wyszedł z wody :D strzepał chyba połowę. I moje pytanie do Was : mam kupić tego więcej ? po jakim czasie insekty powinny zacząć znikać z Jego skóry ?
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

Myślę, że powinieneś kupic więcej tego tego na wszy a polepszy się po kilku dniach. Pozdrawiam Wiktoria <3 :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: ol. »

Otrzepywanie się po nałożeniu leku przeciwpasożytniczego jest normalne, dawki, jeśli była nałożona prawidłowo (pod sierść, bezpośrednio na skórę) nie trzeba poprawiać. Natomiast powinieneś się doptać u weta co to był za specyfik i czy wystarczy jednorazowe podanie. Popularna do stosowania u szczurów iwermektyna żeby być skuteczna musi być zastosowana co najmniej 2 razy (po 7-10 dniach) - druga dawka zabija to co się wykluje w tym czasie z jajeczek.
Jeśli był to inny lek np. advocate, stronghold - wystarczy jednorazowe podanie bo działa i na postać dorosłą pasożyta i na jajeczka.
Warto też sprzątnąć otoczenie szczura (wyprać szmatki i legowiska, zmienić ściółkę) żeby tam nie uchowały się jakieś niedobitki.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Tofcia »

jak wyglądają wszy u szczura?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

Tofcia, sama jestem ciekawa
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Tofcia »

Znalazłam info. Wszoły to takie ciemno pomarańczowe cosie. Jak przybliży się to się porusza delikatnie. Właśnie jeden z moich szczurów to ma jutro ide do weta po lek na to. Tylko nie wiem czy ten lek stronghold dozwolony jest w każdym wieku szczura bo jeden ze szczurków jest bardzo mały.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: unipaks »

Bezpieczniejsza niż wszelkie pudry i proszki jest Ivermektyna - 1-2 kropelki na kark z tyłu głowy, gdzie nie zliże :) Daje się 3 dawki w odstępie 7-10 dniowym
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

A czy osadzają się wtedy strupy na szyi i uszach?
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Paul_Julian »

Diego, chodzi Ci o miejsca ataku pasożytów ? Mogą być na karku, z boku ramion, na policzkach ( Krzyś akurat ma jakies pasożyty). Świerzb może być skórny, ale może tez zaatakowac ogon ( strupki) , nos i uszy ( wtedy są takie odstające "rogi").
Ivermektyna jest bezpieczna dla maluchów. Stronghold chyba mniej, ale stronghold zabija wszelkie pasozyty i daje się tylko 1 kroplę, i więcej nie trzeba. Ivermektynę trzeba dawac kilka razy, tak jak napisała Unipaks.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

Aha. Ivermektyna to lek dla świn, bydła czy coś namieszałam?
http://megavet.eu/produkty/960-iwermekt ... ekcja.html
Skoro skuteczne i BEZPIECZNE to już wiem czego będę używać na wszelki wypadek. :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

Aha. Ivermektyna to lek dla świn, bydła czy coś namieszałam?
http://megavet.eu/produkty/960-iwermekt ... ekcja.html
Skoro skuteczne i BEZPIECZNE to już wiem czego będę używać na wszelki wypadek. :)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: smeg »

Tak, sprzedawana jest jako lek dla bydła. To silna trucizna, więc najlepiej stosować ten lek pod kontrolą weterynarza. Jest bezpieczna dla szczurów, pod warunkiem podania w odpowiedniej dawce. Nie używa się jej profilaktycznie, tylko w przypadku potwierdzonej inwazji pasożytów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

To znaczy, że chyba jedna łyżeczka albo 3/4 ? Zależy dla jakiego szczura.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: smeg »

Co? Żadna łyżeczka, tylko maleńka kropla na kark szczura. Łyżeczką możesz co najwyżej zabić szczura.
Nie lecz zwierząt na własną rękę, w każdym przypadku skonsultuj się z weterynarzem!
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o wszoły.

Post autor: Diego<3 »

Wiem. To oczywiste. Jak mogłabym go leczyć na własną rękę ??
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”