Wszoły, advocate

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Wszoły, advocate

Post autor: harleyquinn »

Po czterech tygodniach będę znowu podawać drugą dawkę - czy teraz mogę szczurki wypuścić już normalnie na wybieg?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: smeg »

Według mnie tak, ja nigdy nie ograniczałam wybiegów szczurom z pasożytami, nie było nawrotów. Całego mieszkania i tak nie zdezynfekujesz ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Wszoły, advocate

Post autor: harleyquinn »

A mogę już chłopakom dać hamaki? Biedaki leżą na tych półkach...
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Tofcia »

Nic im nie będzie. Upały są.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Wszoły, advocate

Post autor: harleyquinn »

Przeglądam ich wszystkich i żaden już nic nie ma tylko Czarek jakieś takie dziwne, jakby blado pomarańczowe ma :/
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Paul_Julian »

Ale blado pomaranczowe plamki ? To samczy łupież, nic strasznego :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: smeg »

Ja nie zabierałam hamaków szczurom podczas kuracji przeciwpasożytniczej - po prostu po każdej dawce leku prałam je w 90 stopniach.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Wszoły, advocate

Post autor: harleyquinn »

To nie są plamki, są na sierści takie małe paseczki.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Hagenti
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 12, 2014 9:00 pm
Lokalizacja: Krosno ( to podkarpackie :P )
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Hagenti »

To teraz ja troszkę odświeżę wątek. Tyle co wróciłyśmy od weta i wszystkie ciury mają wszoły - dostały u pani wet kropelki na kark, mają siedzieć 2-4h w transporterku żeby ich nie miziać. I kazała nam wyparzyć wszystko z klatki, wywalić troty i przez 3 dni trzymać na samych ręcznikach papierowych.
Pytanie brzmi - czy te czyste troty też mam wywalić? Tyle co kupiłam dużą pakę :/ I czy żwirek też? Bo używamy Pinio jako podsypkę i na to troty, żeby dłużej był spokój ze sprzątaniem willi.
Ze mną:Lagertha, Żelka vel Patryk
a za TM Adaś [*], Remi [*], Ciri [*], Sygin [*], Daenerys [*], Panda [*]
Kikistosc
Posty: 15
Rejestracja: ndz sie 28, 2011 6:15 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Kikistosc »

Miesiąc temu całe moje stadko przeszło to samo, po kropelkach przeszło ( dostały Stronghold). Mam zalecenie powtórzyć kropelkowanie w tym tygodniu, jakby gdzieś jakiś paskud cudem przetrwał.

Jeżeli jest podejrzenie, że inwazja pochodzi z trocin to kategorycznie trzeba je wyrzucić ( z tego co wiem to mogą przenosić pasożyty, podobnie jak sianko - więc może lepiej nie ryzykować i po prostu się ich pozbyć).

Jeżeli chodzi o pellet, to możliwe, że nie trzeba go wyrzucać.
Ja miałam miesiąc temu świeżo otwarty Cat's Best i dziewczyny z wszołami miały go w kuwetce narożnej. Wetka powiedziała, że poziom inwazji wskazuje na to, że musiały się zawszolić jakiś czas wcześniej niż ja otworzyłam to opakowanie podściółki, więc nie ma potrzeby żeby się go pozbywać. Opakowanie już wykończyłam, a pasożytów już nie ma, więc zależy od konkretnego przypadku.

Dostałam też zalecenie żeby nie dawać im przez dwa dni od zakroplenia nic w co mogłyby się wytrzeć czy zakopać - więc ręczników papierowych też nie dostały i musiały się pomęczyć na samym plastiku. Jeżeli masz w klatce jakieś drewniane elementy to najlepiej się ich całkiem pozbyć, albo chociażby wyparzyć i dać dopiero po 2 tygodniach do klatki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Paul_Julian »

Trociny najlepiej pewnie wywalić na mróz. Moze w kilku kartonach jakimś, i mniejszą ilośc ? Przykryc tylko czymś, żeby nie wywiało i tak np. przez 2 noce, a potem dac gdzies w suche miejsce, zeby wyschły ( bo pewnie będą troche wilgotne).
Pasożyty powinny paśc po 2ch tygodniach bez żywiciela, ale najlepiej je wymrozić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Tofcia »

u dwóch z moich szczurków znalazłam dorosłe wbite w skórę wszoły i usunęłam je ręcznie i wyczesałam sierść. Od tamtej pory nie ma ich wcale możliwe, że mogłam je usunąc wszystkie łacznie z jajami?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Paul_Julian »

Tofcia, a wczesniej były jakieś leki stosowane, czy po prostu nagle sie pojawiły wszoły ?
Najlepiej by było wszystko w klatce porządnie wyparzyć i wypucować, bo gdzie sie pojawił jakis robalek, to i nastepny moze gdzieś "zimowac" w klatce i czekać na żywiciela.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Tofcia »

Znaczy od tego czasu minął miesiąc były malutkie więc nie chciałam je szprycować lekiem przeciwpasożytniczym a teraz nie ma żadnych wszołów. Codziennie przeszukuje futerka a one siedza na ręcznikach papierowych.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Wszoły, advocate

Post autor: Tofcia »

Z wszołami juz je dostałam.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”