Szczurkowi wypada sierść

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paneleq
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 20, 2015 6:48 pm

Szczurkowi wypada sierść

Post autor: paneleq »

Cześć,
może i przesadzam, ale wolę dmuchać na zimne.
Od jakiegoś czasu mojemu pięciomiesięcznemu ogonkowi wypada sierść. Nie są to duże ilości, ale widzę je na białych pięterkach klatki podczas porannego czyszczenia. Gdzieś wyczytałam, że może to być spowodowane niedoborem witamin. Szczerze wątpię, szczury oprócz karmy mają zapewnione świeże sianko, witaminy dosypywane do karmy, warzywa i owoce. Nie zauważyłam też jakiegoś nadmiernego drapania, tylko normalne jak czasem coś tam je poswędzi i po chwili przestaną, na pewno nie jest to nagminne. Łysych placków też nie widać, wobec tego nie wiem co im jest. Może ktoś z Was wie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurkowi wypada sierść

Post autor: Paul_Julian »

Jak nie ma łysych placków to pewnie wszystko jest ok :) Moze się tłucze z innym ogonem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
paneleq
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 20, 2015 6:48 pm

Re: Szczurkowi wypada sierść

Post autor: paneleq »

O, akurat to jest możliwe, lubią bójki. ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurkowi wypada sierść

Post autor: Paul_Julian »

Jak się tłuką , to na pewno wtedy wypada wiecej futerka. No i codziennie tez coś wypada - łatwo zobaczyć w hamaku. Ale to tak jak innym zwierzakom i ludziom.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
paneleq
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 20, 2015 6:48 pm

Re: Szczurkowi wypada sierść

Post autor: paneleq »

To dziękuję bardzo, jestem już spokojna. :)
Proszę o zamknięcie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”