Rana na ogonie od gryzienia

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Rana na ogonie od gryzienia

Post autor: somenthe »

Havana ostatnimi czasy strasznie się drapie. Pomyslałam, że to od proszku do prania, w którym co jakiś czas piorę jej hamak. No ale nie jestem pewna. Sprawdzam jej sierść, skórę - wszystko okej. No i gryzie się na ogonie, dokładnie na początku niedaleko odbytu. Ma ranę. No i teraz nie wiem jak z tym walczyć. Czy to uczulenie, czy co... Słyszałam, żeby kupić jej Vibovit. Możecie powiedzieć mi coś więcej?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana na ogonie od gryzienia

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej weż ją do weterynarza. Wibowit to tylko witaminy, które nic nie dadzą w tym przypadku. Rankę przemywaj riwanolem albo octeniseptem.
Być moze w tym miejscu gdzie sie podgryza zaczyna się tworzyć jakiś ropień,albo coś jej tam przeszkadza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rana na ogonie od gryzienia

Post autor: somenthe »

Taktak, tylko dodatkowo ona się drapie też w innych miejscach. Po prostu widzę, że na ogonie ma już ranę. Na dniach pójdę z nią do weta... Pomyślałam, że to po prostu może jakies uczulenie, a witaminy by pomogły?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rana na ogonie od gryzienia

Post autor: Paul_Julian »

Jesli sie dodatkowo drapie i ma ranki na ogonku, to moze być świerzb i wtedy trzeba dać iwermektynę ( kropla na kark co 10 dni , i tak 3 razy).
Na uczulenie nie pomogą witaminy. Najlepiej teraz dać szczurki na ręczniczki papierowe - szczególnie jesli miały trociny czy siano , i nie dawać białka ( czyli sera, jajek, mięska...).
Pasozyty najprosciej sprawdzić pobierając zeskrobinę u weta. Koszt badania to jakies 10-20 zł , wet zdejmie skalpelem odrobinę naskórka i futerka, i obejrzy to pod mikroskopem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”