Łysy placek u młodziutkiej szczurki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Peppa
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 9:26 am

Łysy placek u młodziutkiej szczurki

Post autor: Peppa »

Cześć Wszystkim!

Od środy jestem szczęśliwą towarzyszką młodziutkiej (niecałe dwa miesiące) szczurki. Niestety martwi mnie fakt, że już drugi dzień obserwuję powiększający się łysy placek na barkach zwierzątka. Jest tylko w jednym miejscu, wszędzie poza tym sierść jest gęsta i ładna. Szczurka nie ma innych objawów (kicha bardzo popiskując przy tym, ale to podobno normalne po przyniesieniu do nowego miejsca zamieszkania). Próbowałam za radą pani z zoologicznego, która ma w domu całą gromadkę tych zwierzątek, dawać jej Echinasal, ok pół ml dziennie, ale niechętnie się do niego odnosi. Szukałam informacji w sieci i wygląda to na jakiegoś pasożyta, nie ma jednak innych oznak, jest dość aktywna nocą, zjada sporo jedzonka, dużo pije...
Może ktoś z Was orientuje się, co się dzieje i mógłby coś doradzić? Może ma przesuszoną skórę? A może trzeba to przeczekać, bo to też jest wynikiem zmiany środowiska szczurki? Jest bardzo malutka, niewiele większa od myszy i choć w zoologu powiedzieli że ma dwa miesiące, to jestem pewna, że mniej - to jest naprawdę maleństwo.

Zdjęcie marnej jakości, bo szczurka lata jak świrusek, ale łysy placek widać za to doskonale:
http://zapodaj.net/30cd0621f69ec.jpg.html


Będę bardzo wdzięczna za każdą radę, bo martwię się, czy wszystko jest ok.

Pozdrawiam Wszystkich!
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Łysy placek u młodziutkiej szczurki

Post autor: Morgana551 »

Zdjęcie kompletnie się nie nadaje. Nic nie widać.

Ma jakieś strupki? Ranki? Jeśli nie to co mi do głowy przychodzi to np. szczur w zoologu podczas zabawy mógł jej trochę sierści wyrwać lub to double rex. Odmiana, która charakteryzuje się częściowymi wyłysieniami.

Dodam, że szczury to zwierzęta stadne i nie mogą żyć samotnie. Potrzebują min. jednego towarzysza tej samej płci. Pani w zoologu taką podstawową informację powinna Ci przekazać, tym bardziej, że sama ma szczury.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Emirata
Posty: 19
Rejestracja: pn sie 17, 2015 10:18 pm

Re: Przerzedzenia na grzbiecie i

Post autor: Emirata »

Podbijam.
Od jakiegoś czasu Beauty ma przerzedzenia na sierści w dwóch miejscach - między uszami i pasek na grzbiecie, w dodatku sierść nie jest zbyt dobrej jakości, mam wrażenie, że ostatnio wypłowiała, w niektórych miejscach zmieniła kolor. Myślałam, że łyse miejsca mogą być skutkiem nocnych bójek z siostrą, ale nie ma żadnych strupków, zadrapań, ogólnie skóra jest w dobrej kondycji. Czy to brak jakiejś konkretnej witaminy?
Beauty & Beast
Za TM: Brawurka, Muffin, Benek.
In the future I'd like to be a jockey, but the greatest dreams are always unrealistic.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy placek u młodziutkiej szczurki

Post autor: Paul_Julian »

A w jakich wieku ona jest ? I moze siostra strzyże jej futerko ? Podrzuc zdjęcie najlepiej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”