Łysy placek za uchem

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Ponieważ wyszukiwarka nic nie znalazła zdecydowałam się na założenie tematu.
Wczoraj wieczorem gdy wyciągnęłam swoje szczury z klatki na biurko zobaczyłam u Śnieżki łysy placek za uchem. Jest wielkości złotówki. Nie mam pojęcia czy szczury tracą sierść np. Zimą czy podczas starzenia się dlatego proszę o pomoc. :( Jeśli to coś poważnego to od razu wybieram się z nią do weterynarza.
Pozdrawiam.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Morgana551 »

Jak długo mała jest u Cb? Zdjęcie byłoby pomocne.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Mam ją od 9 listopada. Po proszę tatę by zgrał z telefonu zdjęcia tego placka.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Paul_Julian »

A może druga szczurka ją podgryza ? To bardzo częste u niektórych nerwowych szczurków, że bawią sie we fryzjera. Nie ma na to rady.
Skóra w takim miejscu jest gładka, jak wygolona, moze miec kilka kresek - zadrapań od ząbków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Sprawdzałam i na tym miejscu nie ma żadnych ranek. Co fakt ten ,,placek" powiększył się. Jeszcze wczoraj był za uchem tak wzdłuż linii karku, a teraz idzie w stronę oka. Czy to może być jakiś pasożyt? :-\ :( Prawdopodobnie jutro wybieramy się z nią do weta i od razu kupimy tabletki na serce dla Kiss.
Myślałam o jakieś alergii , ale do zmiany ściółki używam tych drewnianych pałeczek bez zapachowych. Szczurek jest poprawnej budowy, ani gruby, ani chudy. Wokół oczek nie ma strupków. Rzadko się drapie, a ze współlokatorami ostatnio bójek żadnych nie ma. Sprawdzałam Dina, Latte i Lenę ale oni nic takiego nie mają. Bardzo się o nią martwię. :(
Będę wdzięczna za pomoc.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Morgana551 »

A przypadkiem szczurcia to nie doublerex?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Nie. To albinos. :( Nigdy nie miała takich placków. Zobaczyłam dopiero u niej 27 grudnia
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Morgana551 »

To, że jest biała i ma czerwone oczy nie znaczy, że nie może mieć sierści w typie double rex :) Zdjęcie pomoże rozwiązać zagadkę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Okazało się, że to grzybica, która objawia się łysym plackiem, a na około jest czerwonawy nalot. Weterynarz wypisał mi maść Pimafucort, którą mam smarować jej trzy razy dziennie przez trzy tygodnie. Za miesiąc idę na kontrolę. Polecam maść, bo ona jest też dobra na zapalenia skóry itd. a poza tym jest taka dobra, że Śnieżce już placek zarasta małymi włoskami. Niestety musiała zostać odizolowana od reszty póki się nie zagoi, więc mieszka w osobnej klatce, ale większość czasu spędza na wybiegu. Reszta nic nie ma, ale muszę być ostrożna. ::)
Pozdrawiam, Wiktoria i szczurki <3
:)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Paul_Julian »

Pamiętaj, zeby myć ręce porządniej niż zwykle i nie całować chorej szczurki. Grzybicą mozna sie zarazić od szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łysy placek za uchem

Post autor: Diego<3 »

Tak wiem. Podczas smarowania grzybicy maścią mam na sobie rękawiczki lateksowe. Głowię się jaki był powód że Śnieżka dostała grzybicy. :( przecież zmieniam im pałeczki co 3 dni. I myję pięterka porządnie. Najważniejsze jest to, żeby wyzdrowiała.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”