Szczur wygryzł sobie ranę

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
evescesann
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 17, 2016 9:42 am

Szczur wygryzł sobie ranę

Post autor: evescesann »

Widziałam już wiele takich tematów, ale mój jest chyba przypadkiem wyjątkowym i nie znalazłam odpowiedzi. Otóż moja Tequila miała na boku rane. Dosyć sporą. Nie wiem jak się pojawiła, ale przypuszczam, że sama ją sobie zrobiła bo widziałam wygryzioną sierść. Poszłam z nia więc do wtereynarza (byłysmy po zabiegu wycięcia guzów więc kontrolnie poszłam się zapytać co i jak). Dostałyśmy maść żeby móc to smarować, ale dziś rano kiedy chciałam jej ją zaaplikować zobaczyłam coś co mnie przeraziło. Całe jej posłanie było w plamkach krwi a jej bok wygląda jakby ktoś ją obdarł ze skóry. Troche się wystraszyłam, a nawet bardzo, ale ona nie wygląda jakby ją to bolało. Z tego co wiem szczury maja dosyc obniżony próg bólu, ale mimo wszystko rana wygląda niesmacznie. Wzięłam ją i przeczysciłam jej to wodą utlenioną bo nie mialam pomysłu co zrobić. Oczywiście na wizyte i tak pójdziemy, ale nie możemy tam siedzieć 24 na dobe a mam wrażenie, że ona cały czas będzie ją sobie wygryzać. Jak o to dbać? Myślałam o ubranku, ale do rany nie będzie dochodzić wtedy powietrze i wolniej będzie się goić, a kołnierz pewnie zeżre, chociaż jeszcze nie próbowałam zrobić czegoś takiego. Jakieś sugestie, porady? Dodam, ze rana jest duża, na moje oko ma około 3,5 cm średnicy i znajduje się na biodrze.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur wygryzł sobie ranę

Post autor: Paul_Julian »

Na początek zamiast wody utlenionej to używaj octeniseptu albo rywanolu ( nie pieni się i nie szczypie).
Czy masz możliwośc zrobienia zdjecia ranki ? Mozesz wstawić zdjecie np. na pokazywarka.pl
Moze w tym miejscu, gdzie jest ranka wczesniej byl ropień i szczurka go sobie wygryzła ? Zamkniety ropień bardzo swędzi/boli.
Zapytaj weta, moze wartałoby prysnąc na rankę "srebrem" w sprayu ? http://www.sklep.veterynaria.pl/372,alu ... 00-ml.html
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”