Hej mam pytanie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
olak6638
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 10, 2016 11:40 am

Hej mam pytanie

Post autor: olak6638 »

Dlaczego moj roczny szczur ma szorstka i bardzo przezedzona sierść tak że widać jego skurę ? ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hej mam pytanie

Post autor: Paul_Julian »

hej. tego nie wiemy, ale moze uda się znaleśc odpowiedz.
Przede wszystkim zrób dobre zdjęcie futerka ( z flashem albo w słońcu w pokoju) i podrzuć link. Zdjecie trzeba umieścic na zewnętrznym serwerze np. pokazywarka.pl

Jak rozumiem, szczurek to samiec - oni często mają bardziej szorstkie i brzydsze futerko, szczególnie niekastrowani.
Dokładnie obejrzyj, czy na karku i tyłku szczurzym nie ma mini robaczków czy zadrapań. Mogą być czerwone lub białe kuleczki (ruchome lub nieruchome) czy białe kuleczki przyczepione do futerka. Obejrzyj uszy, czy nie mają jakiś krostek.
Jesli sa takie rzeczy, to wtedy trzeba iśc do weta po środek na pasożyty, ale poproś o Ivermektynę .( koniecznie zajrzyj tu : http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=47877 )

Czy szczurek się drapie częsciej niz zawsze i wybitnie mu to swędzenie przeszkadza ? Nie powinien tez dostawać białka ( ser, jajka, twaróg, mięso) częsciej niż raz w tygodniu. I jesli uzywasz trocin lub siana - zamień na drewniane kołeczki lub bentonitowy żwirek, i dodatkowo polarowe czy materiołowe szmatki do gniazdka. Trociny i siano często mogą przenieśc pasożyty.

Czy coś jeszcze Cię zaniepokoiło w zachowaniu/wyglądzie szczurka ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”